Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 12110
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KRAJ: Ryszard Nowak oskarża Dodę

Poniedziałek, 19 października 2009, 8:31
Aktualizacja: Wtorek, 20 października 2009, 8:14
Autor: Mar
KRAJ: Ryszard Nowak oskarża Dodę
Fot. Ania
Prokuratura Rejonowa Warszawa–Mokotów, w której Ryszard Nowak, szef Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami, zgłosił doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez znaną piosenkarkę, umorzyła postępowanie. Ale warszawski sąd zdecydował kilka dni temu, że prokuratura musi przeprowadzić nowe dokładne śledztwo w sprawie znieważenia Biblii przez Dorotę Rabczewską, bardziej znaną jako Doda Elektroda.

Sprawa dotyczy doniesienia do prokuratury przez Ryszarda Nowaka, że w dniu 03 sierpnia piosenkarka Dorota Rabczewska udzieliła wywiadu prasowego dla gazety „Dziennik”, w którym szydziła z Biblii i jej twórców. Według D. Rabczewskiej twórcy Biblii, byli alkoholikami i narkomanami.

Wcześniej prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa z doniesienia Ryszarda Nowaka w sprawie wypowiedzi w której o autorach Biblii Doda mówiła: "naprani i najarani". W opinii Sądu Mokotowskiego prokuratura zbyt pobieżnie przeprowadziła pierwsze śledztwo i nakazała prokuraturze aby ta ponownie zbadała doniesienie Ryszarda Nowaka.

- Jestem pozytywnie zaskoczony decyzją sądu. Zwykle nie neguje decyzji prokuratury. Tym razem sąd nie zgodził się z opinią śledczych. Sąd zdecydował, że należy zlecić wykonanie ekspertyzy przez biegłego religioznawcę, po drugie zlecić wykonanie ekspertyzy przez biegłego językoznawcę oraz przesłuchać oskarżoną piosenkarkę Dodę i mnie – nie krył satysfakcji szef komitetu obrony przed sektami.

A co powiedziała Doda Dziennikowi?

"Dziennik" - Czyli bardziej wierzysz, mówiąc w cudzysłowie, w dinozaury niż w Biblię?
Dorota Rabczewska (Doda) - Wierzę w to, co nam przyniosła matka Ziemia i co odkryto podczas wykopalisk. Są na to dowody i ciężko wierzyć w coś, co spisał jakiś napruty winem i palący jakieś zioła...
„Dziennik”: Przepraszam, o kim mówisz?
Dorota Rabczewska (Doda): - O tych wszystkich gościach, którzy spisali te wszystkie niesamowite historie.
”Dziennik”: Biblijne?
Dorota Rabczewska (Doda): - No a co?.

- Artykuł 196 Kodeksu Karnego mówi: „Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”. To jest podstawa mojego oskarżenia – uzasadnia Ryszard Nowak – tym razem liczę na wnikliwe śledztwo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (66)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group