Środa, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 6538
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karkonosze: Rynna śmierci straszy

Niedziela, 9 grudnia 2007, 12:54
Aktualizacja: 13:02
Autor: TEJO
Karkonosze: Rynna śmierci straszy
Fot. www.snezka.com
Groźne wypadki na Drodze Jubileuszowej. Turyści lekceważą warunki atmosferyczne i idą w góry bez odpowiedniego obuwia i zabezpieczeń.

W sobotę informowaliśmy o akcji śmigłowca ratunkowego Sokół, który przewiózł do szpitala w Jeleniej Górze dwóch młodych turystów. Było to pierwsze działanie ratownicze maszyny.

Jak nam powiedział ratownik dyżurny Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, turyści obsunęli się wczesnym popołudniem na tak zwanej „Rynnie śmierci” na Drodze Jubileuszowej na Śnieżce. – Konieczna była interwencja śmigłowca, bo u jednego z panów istniało podejrzenie wstrząśnienia mózgu – dodał. Sokół bez kłopotów akcję wykonał.

Tymczasem około godz. 16 w tym samym miejscu doszło do kolejnego wypadku. Tym razem 22–letni turysta spadł z rynny około 400 metrów ze zbocza. Był z dziewczyną, ale jej nic się nie stało.

– Sokół nie mógł pomóc, bo było już za ciemno i musiał jeszcze tankować paliwo. Goprowcy znieśli poszkodowanego akią do schroniska nad Łomniczką, skąd samochodem zjechali do Karpacza. Mężczyzna miał dużo szczęścia. Ma uszkodzoną miednicę, a wypadek mógłby się zakończyć tragicznie – przestrzegają ratownicy.

Do częstych spacerów zachęcała w sobotę turystów ładna pogoda. W niedzielę aura popsuła się. Goprowcy liczą, że będą mieli mniej pracy. – Pracownicy KPN zamontowali specjalne tablice przestrzegające przed Rynną Śmierci. My radzimy ostrożność i zakładanie odpowiedniego obuwia – kwituje ratownik dyżurny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group