Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 7938
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ruszyły policyjne patrole rowerowe

Czwartek, 10 kwietnia 2014, 10:14
Aktualizacja: 17:00
Autor: Angela
Jelenia Góra: Ruszyły policyjne patrole rowerowe
Fot. Angela
To połączenie naszej pasji ze służbą na rzecz mieszkańców i bezpieczeństwa – mówi st. post. Beata Sosulska–Baran, jedna z trzech kobiet oraz z siedemnastu jeleniogórskich funkcjonariuszy z patroli rowerowych, które od wczoraj (9.04) ruszyły w teren.

Wczoraj nowe patrole oraz sprzęt prezentowali również st. sierż. Kamil Robaszkiewicz, st. sierż. Grzegorz Turok, post. Radosław Bieniek i st. post. Przemysław Łapinis. Zgodnie przyznali, że ta forma pracy jest dla nich połączeniem przyjemnego z pożytecznym.

Będzie to służba czterogodzinna i sezonowa, dostosowana do warunków atmosferycznych – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. - Patrole rowerowe pojawiać się będą w szczególności w weekendy oraz w okresie nasilonego ruchu turystycznego, tj. w czasie wakacji – dodaje.

Patrole rowerowe patrolować będą parki, skwery, place zabaw, tereny osiedla Zabobrza, Plac Ratuszowy oraz ulice przyległe, Plac Piastowski w Cieplicach, a także ścieżki rowerowe.

Charakter naszej pracy będzie nieco inny niż patroli pieszych czy zmotoryzowanych – mówią funkcjonariusze, którzy przed służbą przeszli szkolenia. - Podstawowe zadania policjantów w patrolach rowerowych to zapobieganie wszelkiego rodzaju naruszeniom ładu i porządku publicznego, zapobieganie wykroczeniom i przestępstwom, ujawnianie przestępstw i wykroczeń, ale również zatrzymywanie sprawców na gorącym uczynku bądź w pościgu – dodają.

Podobne patrole pełnią od wczoraj służbę w siedmiu powiatach województwa dolnośląskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (39)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1195
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group