Czwartek, 22 lutego
Imieniny: Marty, Magłorzaty, Piotra
Czytających: 9567
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podgórzyn: Ruszyła procedura w sprawie referendum

Niedziela, 5 lipca 2020, 6:05
Aktualizacja: Środa, 8 lipca 2020, 14:07
Autor: WAC
Podgórzyn: Ruszyła procedura w sprawie referendum
Fot. WAC
Do Wójta Gminy Podgórzyn oraz Komisarza Wyborczego wpłynęło w miniony piątek (3.06) pismo, w którym grupa mieszkańców informuje o zamiarze wystąpienia z inicjatywą przeprowadzenia referendum gminnego w sprawie odwołania Rady Gminy Podgórzyn i Wójta Gminy Podgórzyn przed upływem kadencji.

Przypomnimy. Podczas ostatniej, absolutoryjnej sesji Rady Gminy występująca w imieniu grupy mieszkańców gminy Sylwia Jarmakowicz złożyła na ręce przewodniczącego rady Bartosza Polaczka pismo z apelem do wójta Mirosława Kalaty oraz radnych o złożenie mandatów. Lista zarzutów jakie stawiane są samorządowcom przez niezadowolonych z ich rządów jest długa i dotyczy między innymi: prób zamknięcia Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sosnówce, wielomilionowego zadłużenia gminy, likwidacji dopłat do opłat za wodę oraz odprowadzanie ścieków, zapowiedzi rozwiązania umowy na organizację transportu zbiorowego z MZK Jelenia Góra. Jak można się było spodziewać radni nie złożyli mandatów, jednocześnie udzielając wójtowi wotum zaufania i absolutorium za wykonanie budżetu. W tej sytuacji gminę czeka najprawdopodobniej referendum o ich odwołanie

Występując z apelem o ustąpienie daliśmy wójtowi Mirosławowi Kalacie oraz radnym możliwość honorowego załatwienia sprawy, z czego jednak nie skorzystali – mówi Sylwia Jarmakowicz. - Dlatego zgodnie z zapowiedzią uruchomiamy działania mające doprowadzić do przeprowadzenia referendum o ich odwołanie. Mimo wszystko wiem, że są osoby, którym odpowiadają rządy wójta i radnych. Dlatego uważam, że przeprowadzenie referendum będzie najlepszym sposobem, aby sprawdzić, czego chce większość mieszkańców gminy.

Inicjatorzy referendum już rozpoczęli zbieranie podpisów pod wnioskiem o jego zwołanie. Aby się ono odbyło musi go poprzeć 10 procent osób uprawnionych do głosowania w gminie. W przypadku Podgórzyna jest to około 700 osób. Referendum będzie ważne, gdy zagłosuje w nim nie mniej, niż 3/5 osób biorących udział w ostatnich wyborach wójta i rady gminy.

Twoja reakcja na artykuł?

82
77%
Cieszy
4
4%
Hahaha
2
2%
Nudzi
5
5%
Smuci
2
2%
Złości
11
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (103)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
1277
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
10%
Lewice
8%
PiS
23%
PO
35%
Trzecią drogę
8%
Innych
8%
 
Głos ulicy
Zjadłem 6 pączków z nadzieniem owocowym
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Maliny polskie kontra ukraińskie
 
Piłka nożna
Karkonosze – Moto–Jelcz w obiektywie
 
112
Zderzenie Toyoty i Renault
 
Aktualności
Trwa remont mostu nad polderem
 
Aktualności
Czytelnik: grota solna nie dla dzieci?
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group