Wtorek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 2186
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ruszył Krokus Jazz Festiwal. Jest w czym wybierać

Sobota, 22 października 2011, 8:29
Aktualizacja: 8:36
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: Ruszył Krokus Jazz Festiwal. Jest w czym wybierać
Fot. Petr
Wczoraj, 21 października w Sali Widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ulicy Bankowej oficjalnie ruszył X Międzynarodowy Krokus Jazz Festiwal. Jako pierwsi, na scenie głównej zagrali artyści z LABOLATORIUM – formacji o niepowtarzalnym brzmieniu i smaku muzycznym.

Od dziesięciu lat Międzynarodowy Krokus Jazz Festiwal – przedsięwzięcie powołane do życia przez Tadeusza „Errola” Kosińskiego stanowi nieodłączny element programu jeleniogórskich, jesiennych imprez muzycznych. Każdego roku projekt ten łączy ze sobą ludzi, którzy kochają, słuchają i grają jazz w jego różnych odmianach, i formach. Tym razem, festiwalowa scena aż tętni od gwiazd największego formatu – wczoraj zagrało LABOLATORIUM; dzisiaj, o godzinie 20.00 wystąpią Randy Brecker & AMCTRIO, z kolei jutro odbędzie się koncert rewelacyjnej grupy FRIEND’N’FELLOW.

– Jubileuszowy Krokus Jazz Festiwal gości wyjątkowe gwiazdy. Muzyków, którzy od lat grają i błyszczą na międzynarodowych estradach jazzem z najwyższej półki. Zaczęliśmy od legendy – LABOLATORIUM, które jak zwykle pokazało się z jak najlepszej strony. Jutro zagra znakomity trębacz Randy Brecker z AMCTRIO, okrzykniętym słowackim EST. Ostatni dzień będzie należał do FRIEND’N’FELLOW. Słowem, jest w czym wybierać – mówi Andrzej Patlewicz, organizator, pracownik JCK.

Należy podkreślić, że integralną częścią Międzynarodowego Krokus Jazz Festiwalu są również występy młodych muzyków organizowane w ramach konkursu: „Powiew Młodego Jazzu” – w którym główną nagrodą jest oczywiście statuetka „Złotego Krokusa” oraz wieczorne koncerty i jam sessions w klubie „Kwadrat”. Festiwalowi towarzyszy wystawa zdjęć pt.: „Twarze jazzu” autorstwa Janusza Nowackiego. Imprezę prowadzi Tomasz Tłuczkiewicz.

Międzynarodowy Krokus Jazz Festiwal jest realizowany przez Jeleniogórskie Centrum Kultury we współpracy z Socjokulturalnym Centrum Steinhaus e.V. Bautzen w ramach trzyletniego polsko-niemieckiego projektu „Od fundamentów po szczyty”. Projekt finansuje UE w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska-Saksonia 2007-2013 oraz Miasto Jelenia Góra. Patronat nad festiwalem objął m.in. portal Jelonka.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group