Sobota, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 4878
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Ruszają konsultacje

Czwartek, 6 stycznia 2022, 7:02
Autor: WAC
Region: Ruszają konsultacje
Fot. GDDKiA
W kolejną fazę weszły prace przygotowawcze przed rozpoczęciem dwóch istotnych dla mieszkańców regionu inwestycji drogowych, które będą realizowane na Dolnym Śląsku przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Od 10 stycznia do 28 lutego 2022 roku odbywać się będą spotkania dla mieszkańców, podczas których zaprezentowane zostaną wstępne korytarze przebiegu autostrady A4 od Legnicy do Wrocławia i drogi ekspresowej S5 od Sobótki do Bolkowa. Z uwagi na panującą sytuację pandemiczną COVID-19 spotkania odbędą się w trybie on-line, w systemie wideokonferencji - przy użyciu ogólnodostępnej aplikacji.

Najważniejszym celem inwestycji jest rozbudowa autostrady A4 do drogi dwujezdniowej, trzypasowej oraz budowa dwujezdniowej, dwupasowej drogi ekspresowej S5. Dzięki temu poprawi się bezpieczeństwo na sieci dróg w regionie. Poprzez przejęcie ruchu tranzytowego zmniejszy się też natężenie ruchu na istniejących drogach krajowych i autostradzie.

W konsultacjach będą mogli wziąć udział mieszkańcy gmin: Krotoszyce, Legnica, Legnickie Pole, Wądroże Wielkie, Udanin, Kostomłoty, Kąty Wrocławskie, Mietków, Żarów, Kobierzyce, Żórawina, Wrocław, Sobótka, Jordanów Śląski, Marcinowice, Świdnica, Jaworzyna Śląska, Świebodzice, Strzegom, Dobromierz oraz Bolków. 

Podczas spotkań projektanci zaprezentują proponowane warianty przebiegu tras A4 i S5 oraz będą odpowiadać na pytania społeczeństwa. W czasie spotkań, jak i po ich zakończeniu każdy będzie mógł zgłosić swoje propozycje i przekazać ewentualne uwagi lub sugestie na specjalnym formularzu. Materiały informacyjne dotyczące przedsięwzięcia będą dostępne na stronie: https://a4-s5-stesr.pl/. Ankiety będzie można składać w ciągu 14 dni od dnia spotkania informacyjnego.

Twoja reakcja na artykuł?

7
37%
Cieszy
2
11%
Hahaha
2
11%
Nudzi
2
11%
Smuci
5
26%
Złości
1
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
774
Tak
10%
Nie
85%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group