Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 13396
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Ruszą na szlak cysterski. Festyn w Krzeszowie już w sobotę

Piątek, 4 listopada 2011, 8:33
Aktualizacja: 8:34
Autor: Angela
REGION: Ruszą na szlak cysterski. Festyn w Krzeszowie już w sobotę
Fot. Organizator
Turnieje rycerskie, konkursy rodzinne, jarmark ekologiczny i średniowieczna muzyka na żywo – to tylko niektóre atrakcje pikniku rodzinnego, który jutro, 5 listopada, odbędzie się na terenie byłego Opactwa Cystersów w Krzeszowie. Impreza promować będzie „Południowo–Zachodni Szlak Cysterski”. Początek – godz. 11.30.

Festyn zostanie podzielony na dwie strefy: rycerską i dziecięcą. W pierwszej turyści oraz okoliczni mieszkańcy przeniosą się do średniowiecznej wioski, w której będą mogli m.in. wziąć udział w turnieju rycerskim, postrzelać z łuku, skosztować rycerskiej strawy czy odwiedzić warsztat płatnerza - średniowiecznego rzemieślnika, który na oczach widzów pokaże, jak wykonywano zbroje. Średniowieczni wojowie, wyposażeni w miecze, buławy, topory pokażą walki rycerskie, a chętnym zdradzą tajniki sztuki rzemiosła wojskowego.

Wyścigi w workach, sztafeta rodzinna, rzut ringiem czy wyścig malucha to z kolei propozycje zabaw w strefie dziecięcej, których uczestnicy będą nagradzani medalami i nagrodami rzeczowymi. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych i zabawach indywidualnych.

Poza strefami rozrywek na terenie pikniku pojawią się m.in. stoiska jarmarczne z ekologicznymi, regionalnymi produktami, oraz wystawa fotografii, prezentująca cysterskie i pocysterskie obiekty. Całości towarzyszyć będzie średniowieczna muzyka na żywo. Impreza rozpocznie się o godzinie 11.30 i potrwa do 17.00.

Południowo-Zachodni Szlak Cysterski” to efekt partnerstwa czterech województw, dwunastu gmin oraz czterech regionalnych organizacji turystycznych. Samorządy połączyły swoje siły, by spoić rozproszony dorobek „szarych mnichów” i wykorzystać go do celów turystycznych. Szlak cysterski obejmuje swoim zasięgiem obiekty cysterskie i pocysterskie m.in. w Trzebnicy, Lubiążu, Legnicy, Jeleniej Górze i Kamieńcu Ząbkowickim. Realizacja projektu kosztowała ponad 35 mln zł, z czego 85 proc. pokryły fundusze unijne.

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1077
Tak
11%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Akcja "Gruchot"
 
Turystyka
Dramat w górach
 
112
Seniorzy z policją
 
Polityka
O herbie powiatu
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group