Czwartek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 10971
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Rozwiązanie fotozagadki – to ulica Wolności

Wtorek, 14 października 2008, 18:22
Aktualizacja: 23:19
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Rozwiązanie fotozagadki – to ulica Wolności
Ulica Wolności z widokiem na Śnieżne Kotły
Fot. TEJO
Zasypaliście Państwo naszą redakcyjną skrzynkę odpowiedziami: w 99 procentach prawidłowymi. Na zdjęciu widzimy dzisiejszą ulicę Wolności u zbiegu Wojska Polskiego, Szewskiej i Traugutta. Wygrał Michał Gańka. Gratulujemy!

Dostaliśmy niemal 200 Waszych e-maili. Dzwoniliście też, drodzy Czytelnicy, z odpowiedziami przez telefon, udzielaliście ich w komentarzach. Przyjęliśmy jednak zasadę, że zwycięzcę wyłaniamy spośród tych, którzy podają rozwiązanie pocztą elektroniczną.

Państwa odpowiedzi były w znacznej większości poprawne. Postanowiliśmy wyróżnić tę najbardziej wyczerpującą: pana Michała Gańki.– Niemiecki fotograf ustawił swój statyw na chodniku ówczesnej
Warmbrunner-Str. u zbiegu z Wilhelm-Str., czyli przy dzisiejszej fontannie u styku ulic Wolności i W. Polskiego. W tym miejscu pod tymi ulicami przepływa Pijawnik, a wówczas Schwarzbach, który częściowo przynajmniej "wynurzał" się mniej więcej w miejscu dzisiejszego narożnego skwerku przed (pożal się Boże) obecną fontanną – pisze pan Michał.

– W budynku widocznym po lewej, przez wiele powojennych lat funkcjonował sklep nabiałowy, tzw. "mleczarnia". Była to pozostałość niemieckiego zakładu mleczarskiego, który zajmował cały parter tego budynku. – Pierwsza po prawej to: Blücher-Str.(Szewska), potem mała przerwa, gdzie teraz znajduje się solarium i obok zakład szewski, i następna Fichter-Str.(Traugutta). Miło powspominać dziecięce lata, kiedy biegaliśmy na wyścigi ulicą Piotra Skargi do ul. Stalina(!) i z powrotem – czytamy.

Nasza zagadka rozbudziła wspomnienia wśród innych internautów. – Na zdjęciu widać dzisiejszą ulicę Wolności, na wysokości skrzyżowania z ulicą Wojska Polskiego po lewej stronie. Dalej w prawo ulica Szewska i Traugutta. Pod mostem płynie słynny Pijawnik. Chodziliśmy z kolegami na bosaka, w ciemnościach pod mostem od W. Polskiego do Piotra Skargi. W oddali widzę swój dom rodzinny. Przyjemnie wspominać czas sprzed 50 lat – napisał Eugeniusz Ragiel.

Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie gratulując świetnej znajomości jeleniogórskiej topografii. Następna edycja fotozagadki – w kolejny wtorek. A pana Michała po odbiór nagrody zapraszamy do redakcji w godz. 11 - 16 od poniedziałku do piątku (ul. Skłodowskiej-Curie 12/1).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
44
Tak
14%
Nie
86%
 
Głos ulicy
Drogo czy tanio w Jeleniej Górze?
 
Miej świadomość
Jak REALNIE zmieni się Twoje ciało, gdy odstawisz cukier
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Kto znajdzie złoty bilet?
 
112
Radiowozy na prąd
 
112
Aż 43 zatrzymanych!
 
Aktualności
Strażacy dostali pieniądze
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group