Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 6563
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rozliczenia z fiskusem czas zacząć

Sobota, 20 stycznia 2018, 6:44
Aktualizacja: Niedziela, 21 stycznia 2018, 6:53
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Rozliczenia z fiskusem czas zacząć
Fot. Paweł Guszała
Wraz z początkiem nowego roku rozpoczął się kolejny okres rozliczeniowy z fiskusem, tym razem za 2017 rok. O jakich terminach należy pamiętać i co zmieniło się w przepisach podatkowych?

Rozliczenie z fiskusem można przeprowadzić w dwojaki sposób: tradycyjny, papierowy oraz elektroniczny. Urzędnicy oczywiście polecają ten drugi, jest nie tylko szybszy w realizacji dla podatnika, ale też mniej pracy dla skarbówki. Jeśli kogoś świat internetu przerasta, zawsze może liczyć na pomoc.

- Jeśli nie możemy lub nie umiemy zrobić rozliczenia w domu, zapraszam do siedziby urzędu (ulica Thebesiusa 1 w Jeleniej Górze- obok Dolnośląskiego Centrum Onkologii). Mamy specjalnie przygotowane do tego stanowisko, gdzie pod okiem naszego pracownika można wypełnić i wysłać drogą elektroniczną swojego PIT-a – mówi Beata Cichocka, rzecznik prasowy Urzędu Skarbowego w Jeleniej Górze.

Terminy nie uległy zmianie. Dla podatników, którzy prowadzą działalność gospodarczą, opodatkowaną w formie ryczałtu oraz duchownych datą graniczną jest 31 stycznia. Dla osób rozliczających się na zasadach ogólnych lub takich, które nie prowadzą działalności a rozliczają się z dochodów z tytułu pracy, renty czy emerytury termin upływa 30 kwietnia.

- Z nowości dotyczących rozliczenia rocznego, warto wspomnieć o tym, że pracodawca nie będzie mógł już rozliczyć pracownika na formularzu PIT-40. W przypadku gdy osoba pracowała w jednym zakładzie pracy, nie może wskazać swojego pracodawcę, aby ten dokonał w jego imieniu rozliczenia. W takim przypadku podatnik otrzyma PIT-11 i będzie musiał sam go wypełnić i złożyć – mówi B. Cichocka.

Warto także przyjrzeć się zmianom jakie zaszły w ulgach na wydatki na cele rehabilitacyjne. Poszerzono krąg osób, które mają uprawnienia do tego typu odliczenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1100
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group