Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7626
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rozkładowe rebusy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego

Czwartek, 14 lutego 2013, 7:16
Aktualizacja: Piątek, 15 lutego 2013, 8:15
Autor: Mea
Jelenia Góra: Rozkładowe rebusy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego
Fot. Jelonka.com
– Rozkłady jazdy są naklejone jeden na drugi, przez co nie można przeczytać jaka jest trasa autobusu i dowiedzieć się z legendy, co oznaczają litery obecne przy poszczególnych godzinach odjazdów – alarmuje Czytelnik z Jeleniej Góry. – Nasz pracownik już jeździ i porządkuje rozkłady jazdy – informuje Marek Woźniak, prezes zarządu MZK.

- Taka sytuacja jest na wielu przystankach, m.in. Cervi - Sanatorium w Cieplicach (w kierunku Piechowic), Cieplicka - Pułaskiego w Cieplicach (kier. Piechowice) i Cieplicka - Urząd Celny w
Sobieszowie (kier. Piechowice). Rozkłady jazdy MZK rozklejane są nieprofesjonalnie, przez co nie są przejrzyste – napisał Aldi, Czytelnik.

Ponadto w rozkładzie jazdy linii nr 9 nie są opisane w legendzie wszystkie oznaczenia w nim używane. – Mieszkańcy nie radzą sobie w odczytaniu tych rozkładowych rebusów, ale taka sytuacja odstrasza również turystów i kuracjuszy oraz zniechęca do korzystania z komunikacji miejskiej – dodał.

- Dochodzi nawet do takich absurdów, jak na przystanku Tesco, który obsługują tylko dwie linie, czyli
linia bezpłatna TESCO i linia 12 (w kierunku Śródmieścia), że na przystanku wisi duża gablota, a w niej dwa rozkłady. Natomiast na przystanku Cervi - Sanatorium jest mała gablota i kilka rozkładów naklejonych wręcz jeden na drugim. Czy nie można zrobić tego odwrotnie, tzn. tam gdzie jest mało linii dać małą gablotę, a tam gdzie jest dużo linii zamontować większą gablotę na rozkłady jazdy, lub chociaż tam gdzie nie ma miejsca w gablocie na wszystkie rozkłady, zamontować resztę w drugiej gablocie, żeby były przejrzyste? – pytał.

Prezes MZK przeprasza za niedogodności, które wyniknęły z błędu pracownika. – Osoba, która rozwieszała rozkłady zaniedbała sprawę, więc mogę jedynie przeprosić i zapewnić, że rozkłady jazdy są już porządkowane, w taki sposób, by były w pełni czytelne i estetyczne – powiedział Marek. Woźniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group