Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8410
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rozkładowa rewolucja

Poniedziałek, 16 października 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 października 2006, 14:24
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Rozkładowa rewolucja
Fot. Arkadiusz Piekarz
Czy skończą się narzekania pasażerów MZK na „stadne” kursowanie autobusów ulicą Wolności? Przewoźnik zapowiada, że raczej tak. Na razie tylko w soboty i w niedziele.

Pasażerowie pomstują, że miejskie autobusy, zwłaszcza na ulicy Wolności jeżdżą „stadami”. – Bywa tak, że na raz podjeżdżają „siódemka”, „szóstka” i „dziewiątka”. Potem trzeba swoje odczekać na następny autobus – mówi Mirosław Mikłoszewicz, jeden z korzystających z usług MZK.

Od 21 października wprowadzone zostaną regularne, 25 minutowe odstępy czasowe pomiędzy odjazdami kolejnych autobusów danej linii przy jednoczesnym kilkuminutowym przesunięciu odjazdów autobusów jednej linii wobec drugiej – poinformował Marek Woźniak, dyrektor Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego.

Będzie tak w sobotnio-niedzielnych rozkładach jazdy autobusów linii nr 6 i 7. Jednocześnie na linii nr 6 w soboty dodane zostały dodatkowe kursy umożliwiające powrót po godz. 23:00.
Na linii nr 7 w niedziele i święta, w godzinach 9:00 – 15:00 została zwiększona liczba kursów. Jak podkreśla M. Woźniak pozwoli to na poprawę połączenia Zabobrza z giełdą przy ulicy Lubańskiej.

Marek Woźniak zaznacza, że jest to na razie pierwszy etap zmian.
– Do końca listopada będą prowadzone obserwacje, jak wprowadzone nowości wpłynęły na poprawę komunikacji. Będą zbierane uwagi pasażerów na temat jej funkcjonowania w Jeleniej Górze i sąsiadujących gminach – podkreślił.

Zebrany materiał zostanie wykorzystany do kolejnego etapu prac nad wprowadzeniem regularności kursowania autobusów także w dni robocze.
MZK liczy, że pomysł spotka się z pozytywnym przyjęciem mieszkańców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group