Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 8302
Zalogowanych: 22
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rowerowe nagrody dla rowerowych ambasadorów

Środa, 22 września 2021, 7:03
Autor: WAC
Jelenia Góra: Rowerowe nagrody dla rowerowych ambasadorów
Fot. WAC
Z nowymi rowerami będącymi nagrodami w konkursie powrócili z odbywającego się w Czarnkowie „Dnia Spieczonego Bliźniaka” słynni jeleniogórscy bracia Bolesław i Mieczysław Osipikowie.

Organizowany od 1998 roku przez Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie „Dzień Spieczonego Bliźniaka” to jedyny aktualnie w naszym kraju zlot bliźniaków. W tym roku w wydarzeniu, które odbywało się już po raz 22. uczestniczyło 95 par bliźniaków. Atrakcją imprezy, poza bogatym programem artystycznym i festiwalem kwiatów, były konkursy, w których brali udział uczestnicy zlotu. Bracia Osipikowie, nazywani rowerowymi ambasadorami Jeleniej Góry, triumfowali w najważniejszym z nich pt. „Jak dwie krople wody”. W nagrodę zwycięska para otrzymała rowery turystyczne, które wręczył im burmistrz Czarnkowa Andrzej Tadla.

Na zlocie bliźniaków w Czarnkowie byliśmy w tym roku już po raz siódmy – mówi Bolesław Osipik. - To świetna impreza, ze znakomitą atmosferą. Cieszymy się, że możemy się spotkać i poznawać nowych bliźniaków. Wygraną w konkursie zawdzięczamy temu, że przez innych uczestników zlotu, ich rodziców oraz publiczność zostaliśmy uznani za najbardziej podobnych do siebie bliźniaków. To już druga nagroda jaką przywozimy z Wielkopolski. Dwa lata temu zdobyliśmy trzecie miejsce w konkursie za najlepsze przebranie. Wystąpiliśmy wtedy w strojach kowbojskich.
Wygrane rowery zostały już przez nas przetestowane – dodaje Mieczysław Osipik. - Są to damki co bardzo nam odpowiada. Ze względu na nasz stan zdrowia łatwiej i wygodniej nam na nie wsiadać.

Bracia Osipikowie mają po 72 lata. To zapaleni rowerzyści. Od ponad pół wieku realizują swoja pasję turystyczna na dwóch kółkach. Razem przejechali ponad pół miliona kilometrów. Swoje przeżycia utrwalają w dziennikach wypraw oraz na fotografiach prezentowanych na licznych wystawach. O pasji chętnie też opowiadają podczas spotkań w szkołach, bibliotekach i innych instytucjach kultury.

Twoja reakcja na artykuł?

13
72%
Cieszy
1
6%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
11%
Złości
2
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
403
Coraz lepiej
22%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group