Piątek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2461
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rodzinny festyn w Łomnicy z mnóstwem atrakcji

Wiadomości: Region
Wtorek, 1 lipca 2014, 8:50
Aktualizacja: Środa, 2 lipca 2014, 7:31
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomasz Raczyński
Stowarzyszenie "Łominczanie" z pomocą Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze i licznych sponsorów zorganizowało festyn rodzinny przy świetlicy w Łomnicy, gdzie atrakcji było co nie miara: zabawa w pianie, występy artystyczne, konkursy z cennymi nagrodami i wiele innych...

- Ma to służyć integracji. Tematem naszego spotkania jest "Biesiada przy łomnickim jadle". Gospodynie pokazały swoje specjały, jak chleb ze smalcem i świeżymi ogóreczkami, różnego rodzaju ciasta, a także truskawki, jagody, patisony czy ogórki w chilli - wylicza prezes stowarzyszenia "Łomniczanie" Beata Misztak.

Podziw wśród publiczności wzbudził pokaz Karkonoskiego Klubu Owczarka Niemieckiego, a na najmłodszych czekało znacznie więcej atrakcji. Chwilę po pokazie tresury psów nadjechał wóz strażacki OSP z Łomnicy, by wypuścić na plac przed świetlicą mnóstwo piany, w której dzieci w różnym wieku bawiły się doskonale. Gdyby czuły niedosyt to czekały na nie jeszcze: dmuchany zamek, trampolina, czy kule na wodzie - wszystkie atrakcje bezpłatnie. Przyszedł też czas na występy artystyczne, w tym trzy najlepsze grupy z przeglądu łomnickich talentów, a także zespół ludowy "Karkonosze", który może się pochwalić jedną z głównych nagród na konkursie ogólnopolskim.

- Dzieci mają okazję poszaleć i zacząć wspaniale wakacje - mówiła Beata Misztak. – A na zakończenie lata odbędzie się ognisko - zapowiedziała.

W quizie o regionie (tradycjach i zwyczajach w Gminie Mysłakowice) do wygrania były m.in.: dwa rowery, huśtawka, kolacja w Pałacu Wojanów, ratanowy zestaw ogrodowy i wiele innych. Zabawa trwała do godzin wieczornych, a więc lato w Łomnicy można uznać za oficjalnie rozpoczęte.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 1-07-2014 20:57
wszystko ładnie pieknie ale powinno sie zwalniać gastronomię z opłat, taki szajs grilują że nie mozna tego do ust włozyć , o licytacji piłki i losowaniu nic nie powiem bo jak wszystkie tego typu atrakcje są ustawione . Impreza fajna bo dzieciaki miały atrakcje za free pozdrawiam
~ehhhh 2-07-2014 11:02
jak mogła Ci nie pasować licytacja piłki, przychodzisz dajesz najwięcej i masz a liczy się cel że to dla dzieciaków i fajnie zebrać jak najwięcej dla najmłodszych, tak samo licytacja,to losowo i każdy mógł wygrać, pomyśl zanim napiszesz.
~ejtam 3-07-2014 20:59
Pomimo wielu atrakcji dla dzieci, starzy mogli tylko chlać piwo i nic więcej. Żadnych atrakcji, konkursów dla młodzieży, słaba informacja o tym co się dzieje na festynie, ocena -3

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group