Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6898
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rodzina i jeleniogórzanie pożegnali Sarę

Czwartek, 5 stycznia 2017, 19:44
Aktualizacja: Sobota, 7 stycznia 2017, 15:37
Autor: Robert Czepielewski/Red
Jelenia Góra: Rodzina i jeleniogórzanie pożegnali Sarę
Fot. Robert Czepielewski
Na cmentarzu komunalnym w Jeleniej Górze odbył się 5 stycznia pogrzeb 14–letniej Sary, która zginęła tragicznie 31 grudnia w wypadku na ul. Sobieskiego. W ostatniej drodze towarzyszyła jej rodzina, bliscy oraz przyjaciele. Wieniec pogrzebowy złożył wiceprezydent Jeleniej Góry Piotr Paczóski.

W sobotę (7.01) o godz. 13.00, także na cmentarzu komunalnym w Jeleniej Górze, pożegnamy drugą z dziewcząt, która zginęła w tym tragicznym wypadku - 16-letnią Marię.

Dwie nastolatki – Marysia i Sara - zginęły tragicznie w noc sylwestrową w wypadku, do którego doszło przy ul. Sobieskiego w Jeleniej Górze. Dziewczęta szły chodnikiem, żeby przywitać Nowy Rok na Placu Ratuszowym, kiedy wjechał w nie pijany kierowca. Mieszkańcy miasta byli w szoku, łączyli się w bólu z rodziną i najbliższymi, palili znicze w miejscu tragedii. Prezydent Jeleniej Góry ogłosił trzydniową żałobę.

- To niewyobrażalna tragedia. Wiem, co czuje rodzina i bardzo współczuję, bo sama straciłam syna w wypadku, kiedy miał 25 lat - powiedziała mieszkanka Starej Kamienicy. - O tragedii dowiedziałam się o 3.00 w nocy, jestem wstrząśnięta, tym co się stało. Pijany kierowca zabił dwie niewinne osoby, które całe życie miały przed sobą, kara dla niego powinna być bardzo surowa – mówiła pani Mirosława z Jeleniej Góry.

Na mszę św. w intencji 16–letniej Marysi i 14–letniej Sary do Bazyliki Mniejszej przybyło wielu jeleniogórzan, którymi wstrząsnęły dramatyczne informacje. - Wtedy, gdy witaliśmy nowy rok, gdy strzelane były petardy i fajerwerki, gdy podchodziliśmy do siebie nawzajem z życzeniami zdrowia, pokoju i miłości, one właśnie przechodziły przez próg śmierci – mówił do wiernych ks. Bogdan Żygadło podczas mszy w jeleniogórskiej Bazylice Mniejszej. - Dobrze, że tu jesteście. Dobrze, że w tej jedności zgromadziliśmy się, by solidaryzować się z najbliższymi, a właściwie to my wszyscy jesteśmy tymi najbliższymi, bo to jest w naszym mieście, bo to przecież jedna wielka rodzina – dodał proboszcz odczytując również list od Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego, który w liście złożył wyrazy współczucia rodzinie i mieszkańcom.

Nastolatki były uczennicami III Liceum Ogólnokształcącego im. Jędrzeja Śniadeckiego oraz Gimnazjum Nr 4 im. Noblistów Polskich. W intencji młodych jeleniogórzanek modlili się koledzy i koleżanki ze szkolnych ławek, dyrektorki obu szkół, znajomi i przyjaciele z Karkonoskiego Hufca ZHP, grupy teatralnej STA-ART, a także przedstawiciele władz miasta oraz wielu jeleniogórzan, którzy poruszeni byli tragedią.

Przypomnijmy. Do tego strasznego wypadku doszło kilka minut przed północą z 31 grudnia na 1 stycznia 2017 roku. 27- letni kierowca, obywatel Ukrainy, zjechał na chodnik i potrącił śmiertelnie dwie nastolatki. Auto przebiło barierki i wpadło do rzeki Kamienna. Badania na trzeźwość wskazały u kierowcy 2 promile alkoholu w organizmie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (61)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group