• Piątek, 6 grudnia 2019
  • Godz. 6:03
  • Imieniny: Emiliana, Mikołaja, Jaremy
  • Czytających: 2609
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Rodzina i jeleniogórzanie pożegnali Sarę

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 5 stycznia 2017, 19:44
Aktualizacja: Sobota, 7 stycznia 2017, 15:37
Autor: Robert Czepielewski/Red
Fot. Robert Czepielewski
Na cmentarzu komunalnym w Jeleniej Górze odbył się 5 stycznia pogrzeb 14–letniej Sary, która zginęła tragicznie 31 grudnia w wypadku na ul. Sobieskiego. W ostatniej drodze towarzyszyła jej rodzina, bliscy oraz przyjaciele. Wieniec pogrzebowy złożył wiceprezydent Jeleniej Góry Piotr Paczóski.

W sobotę (7.01) o godz. 13.00, także na cmentarzu komunalnym w Jeleniej Górze, pożegnamy drugą z dziewcząt, która zginęła w tym tragicznym wypadku - 16-letnią Marię.

Dwie nastolatki – Marysia i Sara - zginęły tragicznie w noc sylwestrową w wypadku, do którego doszło przy ul. Sobieskiego w Jeleniej Górze. Dziewczęta szły chodnikiem, żeby przywitać Nowy Rok na Placu Ratuszowym, kiedy wjechał w nie pijany kierowca. Mieszkańcy miasta byli w szoku, łączyli się w bólu z rodziną i najbliższymi, palili znicze w miejscu tragedii. Prezydent Jeleniej Góry ogłosił trzydniową żałobę.

- To niewyobrażalna tragedia. Wiem, co czuje rodzina i bardzo współczuję, bo sama straciłam syna w wypadku, kiedy miał 25 lat - powiedziała mieszkanka Starej Kamienicy. - O tragedii dowiedziałam się o 3.00 w nocy, jestem wstrząśnięta, tym co się stało. Pijany kierowca zabił dwie niewinne osoby, które całe życie miały przed sobą, kara dla niego powinna być bardzo surowa – mówiła pani Mirosława z Jeleniej Góry.

Na mszę św. w intencji 16–letniej Marysi i 14–letniej Sary do Bazyliki Mniejszej przybyło wielu jeleniogórzan, którymi wstrząsnęły dramatyczne informacje. - Wtedy, gdy witaliśmy nowy rok, gdy strzelane były petardy i fajerwerki, gdy podchodziliśmy do siebie nawzajem z życzeniami zdrowia, pokoju i miłości, one właśnie przechodziły przez próg śmierci – mówił do wiernych ks. Bogdan Żygadło podczas mszy w jeleniogórskiej Bazylice Mniejszej. - Dobrze, że tu jesteście. Dobrze, że w tej jedności zgromadziliśmy się, by solidaryzować się z najbliższymi, a właściwie to my wszyscy jesteśmy tymi najbliższymi, bo to jest w naszym mieście, bo to przecież jedna wielka rodzina – dodał proboszcz odczytując również list od Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego, który w liście złożył wyrazy współczucia rodzinie i mieszkańcom.

Nastolatki były uczennicami III Liceum Ogólnokształcącego im. Jędrzeja Śniadeckiego oraz Gimnazjum Nr 4 im. Noblistów Polskich. W intencji młodych jeleniogórzanek modlili się koledzy i koleżanki ze szkolnych ławek, dyrektorki obu szkół, znajomi i przyjaciele z Karkonoskiego Hufca ZHP, grupy teatralnej STA-ART, a także przedstawiciele władz miasta oraz wielu jeleniogórzan, którzy poruszeni byli tragedią.

Przypomnijmy. Do tego strasznego wypadku doszło kilka minut przed północą z 31 grudnia na 1 stycznia 2017 roku. 27- letni kierowca, obywatel Ukrainy, zjechał na chodnik i potrącił śmiertelnie dwie nastolatki. Auto przebiło barierki i wpadło do rzeki Kamienna. Badania na trzeźwość wskazały u kierowcy 2 promile alkoholu w organizmie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (61) Dodaj komentarz

~hres 5-01-2017 19:53
ironia losu, alf zabił 2 wspaniałe dziewczyny. Nic zniszczyło coś.
~[*] [*] [*] [*] 5-01-2017 20:00
Moje z głębokiego serca płynące kondolencje dla rodziny Sary i przyjaciół. Przykro mi jednak, gdy patrzę, jak wykorzystuje się taką tragedię, i robi kilkadziesiąt zdjęć z wypadku tak tragicznego i tego pogrzebu. Przykre, że nie macie za grosz empatii, tylko ważne, by "natrzaskać" w większości niemalże te same i bardzo podobne do siebie zdjęcia. W obliczu takiej tragedii moglibyście zostawić rodzinę samą. Nie trzeba robić zdjęć - a jeśli już to zdjęcie usypanego grobu z kwiatami, wieńcami i zniczami, ale już po pogrzebie, gdy wszyscy odeszli.
~[*][*] 5-01-2017 20:11
Odeszły dwa cudowne anioły i nie wiedzieliśmy, że tylko na krótką chwilę zawitały tu do nas na ziemię. Serce ciągle krwawi, rozpacz rodziców niewyobrażalna...Dziś było również pożegnanie Marysi, przy modlitwie i słowach pieśni harcerskich...już nie zasiądzie przy płonącym ognisku i nie zaszumią jej knieje...
~[*] 5-01-2017 20:19
Straz miejska byla. ciekawe dlaczego policji nie bylo?
~Do 20:00 5-01-2017 20:40
Taka jest praca fotoreportera. To, co się dzieje istotnego dla nas wszystkich jest upubliczniane. Fotograf zrobił zdjęcia nie dla zabawy ale by podkreślić że ta tragedia dotknęła po części każdego z nas. Równie dobrze możnaby wytknąć wielu osobom biorącym udział w ceremonii że przyszły z ciekawości, bo takich było wielu. Myślę, że praca fotoreportera powinna podkreślić realia bez zakłócania zdarzeń, z zachowaniem intymności przeżyć rodziny.
~max 5-01-2017 20:44
Nieprawdopodobna tragedia.
~[*][*] 5-01-2017 21:01
do 20:40 Mądre słowa. Osobiście uważam również, że władze miasta zachowały się w odpowiedni sposób. I nie, nie chcę umniejszać innym tragediom i wydarzeniom, które dotknęły wcześniej mieszkańców Jeleniej Góry... To co się jednak wydarzyło tej nocy, ostatniej starego roku, było naprawdę wyjątkowo tragiczną sumą okoliczności.
~brak mi słów 5-01-2017 21:04
ej, ej, ej, przepraszam bardzo. Rodzina wyraziła wolę, że nie życzy sobie, by umieszczać zdjęcia z pogrzebu. Jakim prawem to zrobiliście? Nowiny Jeleniogórskie nie mogły, a Wy możecie? Co z ahieny z Was... brak mi słów... Uszanujcie wolę rodziny i usuńcie te zdjęcia...
~gabinetcieni 5-01-2017 21:10
Do 20.19:A Policja przepraszam z jakiej racji miala byc? Widziales gdzies Policjantow na pogrzebach ofiar wypadkow? Dziecko wylacz juz minimini ,poloz sie spac, bo juz resoraki w garazach na jutrzejsze wyscigi czekaja...
~brak mi słów 5-01-2017 21:14
do 05-01-2017 20:40 również się z tobą zgadzam, ale w tym przypadku rodzina nie życzyła sobie, by umieszczać zdjęcia z ceremonii... NJ24 jakoś umiało to uszanować, a jelonka nie...
~... 5-01-2017 21:32
Akurat zrobione zdjęcia zaraz po wypadku uważam ,że dobrze się stało.Bo już słychać opinię , że ten samochód prowadziła dziewczyna. Pan kierowca chce się wywinąć i na nią zrzucić winę. Jak mówi pani prokurator on nie przyznaję się do winy. Dlatego te zdjęcia mogą służyć w czasie procesu do udowadnienia , kto kierował samochodem , tak jak filmiki z kamer .
~ 5-01-2017 21:41
Jelonko, sa jakieś granice! Jeśli Rodzina Zmarłej nie życzyła sobie aby umieszczać zdjęcie, powinno byc to uszanowane! Smierć to nie temat... Smierć to.., największy z możliwych firm cierpienia, cierpienia bliskich, tych którzy cierpią, tęsknią... Tych którzy kochali, ponad wszystko...
~pkaz 5-01-2017 21:55
Hieny! Jelonko - miało nie być zdjęć z pogrzebu ! Ten portal to dno dna!
~Aqa 5-01-2017 21:55
Wszystkie poratale uszanowały wolę rodziców by nie było "reportażu" zdjęciowego z pogrzebu Tylko Jelonka sie wyłamała :( Przykro
~Do 21.32 5-01-2017 21:59
Niestety przypomina się wypadek dwóch policjantów koło wordu w cieplicach tez wpadli do rzeki , obaj byli pijani i nie przyznali się który znich kierował. Z braku dowodów nikt nie odpowiedział , na szczęście wtedy nie było nikogo na chodniku.
~mm 5-01-2017 22:07
Nowiny takie zdjęcie dało na którym wygląda ,że była garstka ludzi a tak naprawdę było bardzo dużo . Więc to zdjęcie na nowinach to jest przekłamanie , jak już to powinno się zamieścić zdjęcia uczestniczących w ceremonii pogrzebowej oprócz rodziny tragicznie zmarłych skoro sobie tego nie życzyli .
~ 5-01-2017 23:28
Kiedyś te smutne wydarzenie stanie się historią.A te zdjęcia będą świadectwem , że jako społeczeństwo nie zgadzamy się z łamaniem prawa.Tu akurat fotograf zachował się ok .Zdjęcia nie są nachalne .Z drugiej strony świadczą też, że ta sprawa poruszyła mieszkańców .Uczestniczenie w pogrzebie można traktować jako pożegnanie z bliską osobą i jednocześnie jako manifestację i nie przyzwolenie na takie postępowanie kierowcy.Dla rodziny wyrazy współczucia.I przestańcie napiętnować dziennikarza , to jego praca .
~rb 5-01-2017 23:48
dziewczyna z którą jechał była jego dzi....ką a on był po alkoholu i narkotykach. O tym się nie mówi.....
~ddd 6-01-2017 1:33
Tylko Serce Matki Wie Jaki To BÓL !!!!! STRACIĆ ŻYCIE KTÓRE DAŁA !!!Szczerze współcuje RODZICOM!!!
~xxx 6-01-2017 3:15
I czym się róźni taki morderca od tego z Filharmonii ? Z premedytacja wsiadł za kierownice po gorzale, fura, szybka jazda i tragedia. Rodzicom zafundował bandzior dozywocie. Mam nadzieje ze tak samo zostanie osadzony jak tamten. Co za miasto.
~Mieszkaniec 6-01-2017 8:10
Postawiłbym go przed całą publicznością i kazał ukamieniować rodzinie!!! Wypiłeś nie jedź święta zasada, mam nadzieję,że sprawiedliwość dosięgnie go w areszcie!!! Straciłem Tatę w dość młodym wieku :( Przykre,ale każdy ma czas zapisany... Najszczersze kondolencje dla rodzin..:( Sam mam dzieci, zabiłbym takiego... Przykre mentalność i współczesność po przez pryzmat Boga,który daje nam wybór popełniając błędy. Zamiast iść do przodu brniemy na dno, kultury,religia,TECHNOLOGIA!!! Brak pokory, odpowiedzialności przez BEZPRAWIE!!! Najszczersze kondolencje :(:(:(
~[*] 6-01-2017 8:28
Zapalmy znicz [*] [*]
~Usuncie 6-01-2017 8:43
Bliscy nie wyrazili zgody na zadne zdjecia, dlaczego nie szanujecie ludzkiej tragedii. Do kogo to nie dotarlo?Myslalam,ze pracuja u Was madrzy i wyksztalcni ludzie!!!
~zrpr 6-01-2017 10:04
skoro rodzice nie wyrazili zgody na zdjecia to po co pchac sie na sile z aparatem brak szacunku
~... 6-01-2017 11:00
Zdjęcia ? Brak szacunku dla rodziny. Wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich [*]
~oxymoron 6-01-2017 11:03
Na miejscu rodziny tej dziewczynki wytoczyłabym wam proces. Skoro nie życzyli sobie zdjęć, to po co je publikujecie? To są najgorsze chwile ich życia a wy nawet tego, w obliczu tak wielkiej tragedii nie potraficie tego uszanować. Wstyd!
~andzia 43 6-01-2017 11:10
Pytam się dlaczego nj24 potrafiły uszanować wolę rodziny zmarłej Sary o nie zamieszczaniu galerii zdjęć z pogrzebu,a jelonka tego nie potrafiła?Wyrazy współczucia dla BLISKICH[*]
~Szok 6-01-2017 11:36
Jak można nie uszanować woli rodziny??? Hieny żerujące na tragedii, ogromnej tragedii.... Brak słów....
~qubus 6-01-2017 11:56
od strony prawnej mogli umieścić zdjęcia..... dobrze że tragedie są nagłaśniane bo może chociaż ktoś się zastanowi przed jakimiś krokiem co uratuje innemu życie.....
~zasmucony 6-01-2017 12:10
bardzo zadko udzielam sie na forum. ale powiem jedno. od poczatku sledze to nieszczesliwe zdarzenie na jelonce i innych mediach. lacze sie w bolu z rodzina. nie moglem byc na pogrzebie a wczesniej na mszy sw. chodz bardzo bym chcial. dzieki jelonce moge chodz troche "polaczyc sie" z rodzina i mieszkancami w cierpieniu.... wieczny odpoczywanie racz im dac Panie.... [*]
~[*][*] 6-01-2017 12:13
Przestańcie. Pozostawcie decyzję w sprawie zdjęć rodzicom. Dokumentują wydarzenie, ale nie dotykają raczej intymnej, prywatnej sfery rodziny. Jeżeli rodzina poczuła się urażona to zareaguje. Tragedia poruszyła wielu mieszkańców. Jutro pogrzeb drugiej jeleniogórzanki. Rodzina odchodzi od zmysłów.
~ 6-01-2017 12:15
Jelonko-jestesce hieny
~Tv 6-01-2017 12:35
Może tv i inne media napiszą o tych alfonsach i dziwkach, może w końcu ktoś się nimi zajmie,może to ich zdjęcia powinni zamieścić,a nie ciągle ktoś unika tematu, mam wrażenie,że ktoś kogoś się boi!
~Do [*] [*] 6-01-2017 12:40
Nie masz racji. Każdy pochówek, niezależnie od tego, czy dotyczy znanej osobistości, czy tragicznie zmarłej/ zmarłych osoby/ osób wymaga nie tylko kultury osobistej, lecz również taktu. Rodzina pogrążona w żałobie, rozpaczająca nie miałaby nawet siły wdawać się w spór z mediami. Czy każda informacja musi mieć jako uzupełnienie zdjęcia, robione w dodatku metodą byle ich sporo "natrzaskać". Wiele z nich to praktycznie te same ujęcia, bez składu i ładu. Jednym słowem wstyd.
~Można? Można! 6-01-2017 12:52
To pisze konkurencja. Króluje takt i poszanowanie woli rodziny zmarłej. Nazwisko na JEDYNEJ skromnej fotografii zatarte. Tłumy jeleniogórzan pożegnały dziś (5 stycznia) na nowym cmentarzu przy ul. Sudeckiej Sarę, czyli pierwszą z ofiar tragicznego wypadku, do jakiego doszło w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia przy ul. Sobieskiego. W ostatniej drodze 14 – letniej Sarze oprócz najbliższych towarzyszyli jej szkolni koledzy z Gimnazjum nr 4, nauczyciele, znajomi oraz jeleniogórzanie poruszeni tragedią jaka rozegrała się w sylwestrową noc. Nie zabrakło też przedstawicieli władz miasta.Pogrzeb drugiej z dziewcząt, 16 – letniej Marysi odbędzie się w najbliższą sobotę 7 stycznia. O godzinie 13.00 w kościele pw. św. Judy Tadeusza w Jeleniej Górze – Czarnym rozpocznie się żałobna msza święta.
~Można? Można! C.D. 6-01-2017 12:52
Po niej spod bramy głównej nowego cmentarza przy ul. Sudeckiej wyruszy kondukt pogrzebowy. Szanując wolę rodziny tragicznie zmarłej Sary, wyrażoną podczas ceremonii nie zamieszczamy galerii zdjęć z pogrzebu.
~iza 6-01-2017 12:57
Spoczywaj w spokoju dziecinko , pamiętam Cię od małego całe życie było przed Tobą - brak słów łzy same napływają do oczu nie byłam na pogrzebie ale myślami i modlitwą jestem z Twoimi bliskimi Zegnaj
~m 6-01-2017 14:49
życie choć piękne tak kruche jest..pamiętajcie o tym.
~justin 6-01-2017 15:43
kondolencje dla rodziny
~foka 6-01-2017 15:56
Przecież te zdjęcia nic wielkiego nie pokazują. Nie ma na nich rozpaczającej rodziny czy drastycznych scen...więc o co tyle krzyku. A tragedia poruszyła wszystkich bez wątpienia. Nie ma nic gorszego jak stracić dziecko. I to w taki sposób. Niech spoczywa w pokoju.
~DAN 6-01-2017 18:11
Spoczywaj w spokoju Aniołku.
~Anonim 6-01-2017 18:14
Naglasniac tragedię owszem trzeba. Ale pogrzeb to prywatna sprawa rodziny, która chciała sie pożegnać z ta młodą dziewczyną. A nie byla bym zdziwiona gdyby okazało sie że rodzina podczas ceremoni oprócz żalu i smutku czuła irytację widząc fotografa który bezczelnie pchal sie jak najbliżej bez szacunku dla ofiary i osób zgromadzonych. Bezduszna hiena.
~DAN 6-01-2017 18:20
A co do kierowcy. Mam nadzieje ze zgnijesz w pierdlu śmieciu!!!
~szok. 6-01-2017 18:23
31 zdjęć ... KPNINA. Jakim trzeba być człowiekiem, aby obnażać rodzine i bliskich z prywatności w tak tragicznym momencie? ZERO TAKTU JELONKO,WSTYD.
~ 6-01-2017 19:16
O czym Wy piszecie zastanówcie się tutaj taka tragedia a wszyscy piszą o jakichs zdjęciach.Uspokujcie się i zachowajcie ciszę i spokój.Nie piszcie bzdur.
~ka2 6-01-2017 19:17
Jelonka oczywiście musiał zrobić kipisz ze wszystkiego. Hieny nic nie odpuszcza. Jeszcze może pewnie relacja na żywo z drugiego pobrzebu będzie. Dajcie spokój.
~[*][*] 6-01-2017 20:12
Jestem poruszona tym, że tak wielu mieszkańców towarzyszyło dziewczynce w ostatniej drodze...Myślę, że zrobili to z potrzeby serca. To kropla pocieszenia dla bliskich, że bliźni chcą choć w ten sposób spróbować ponieść z nimi ten ciężar, aczkolwiek wiemy, że jest to niemożliwe.
~ojciec 6-01-2017 21:23
PANIE prezydencie Paczuski i jemu 'mężczyżni' podobni oraz pozostali 'chłopi' wszyscy ZAPOMNIELIŚCIE że wchodząc za bramę na teren każdego cmentaża musisz ,masz obowiązek sciągnąć przykrycie głowy bez względu na temperature, a PAN jak zawsze bez choćby 1% kultury .CHA
rymcycymcy 6-01-2017 23:43
Paskudna historia ...bez uśmieszków ..rymcy
~Odeszły😒 7-01-2017 0:33
Przykro mi , ale odeszły w stronę światła.
~Korrozja 7-01-2017 4:28
Tren VIII - Jan Kochanowski Wielkieś mi uczyniła pustki w domu moim, Moja droga Orszulo, tym zniknienim swoim. Pełno nas, a jakoby nikogo nie było: Jedną maluczką duszą tak wiele ubyło. Tyś za wszytki mówiła, za wszytki śpiewała, Wszytkiś w domu kąciki zawżdy pobiegała. Nie dopuściłaś nigdy matce sie frasować Ani ojcu myśleniem zbytnim głowy psować, To tego, to owego wdzięcznie obłapiając I onym swym uciesznym śmiechem zabawiając. Teraz wszytko umilkło, szczere pustki w domu, Nie masz zabawki, nie masz rośmiać sie nikomu. Z każdego kąta żałość człowieka ujmuje, A serce swej pociechy darmo upatruje.
~ 7-01-2017 8:57
O 13 jest Msza a nie pogrzeb. Msza odbedzie sie w kosciele sw. Judy Tadeusza. Pogrzeb odbędzie się 15 minut po zakończeniu Mszy.
~Serce krwawi... 7-01-2017 9:03
Marysiu [*]
~gfd 7-01-2017 10:38
Zdjecia byly robione z szacunkiem i bardzo dyskretnie wiec nie wiem w czym problem.Gdyby to byl tvn czy inne pajace skakali by nad trumna z aparatami i kamerami zadawali glupie pytania rodzinie i wtedy byl by to brak szacunku.Te zrobione byly dla upamietnienia tego strasznego pogrzebu.
~gfd 7-01-2017 10:42
Zdjecia byly robione z szacunkiem i bardzo dyskretnie wiec nie wiem w czym problem.Gdyby to byl tvn czy inne pajace skakali by nad trumna z aparatami i kamerami zadawali glupie pytania rodzinie i wtedy byl by to brak szacunku.Te zrobione byly dla upamietnienia tego strasznego pogrzebu.
~Magda4 7-01-2017 11:00
Jednakże prośba od rodziny była, aby zdjęć nie upubliczniać. Nikt nie zarzuca Jelonce, że tam byli i robili reportaż. Problem w tym, że wrzucili zdjęcia, mimo sprzeciwu rodziny.
~Do foka 7-01-2017 12:23
Nie ma tragicznych ujęć, to fakt, ale dlaczego nikt nie uszanował woli rodziny? W nowinach - wersji internetowej umieszczono jedno skromne zdjęcie z zamazanym nazwiskiem dziewczyny i adnotację: Szanując wolę rodziny tragicznie zmarłej Sary, wyrażoną podczas ceremonii nie zamieszczamy galerii zdjęć z pogrzebu. Gdyby to dotyczyło mojej rodziny, znajomych, pogoniłabym reportera do diabła. To nie jest "wolna amerykanka", gdzie reporter może sobie "pstrykać" zdjęcia do woli, tylko dobrze wie, że pogrążona w żałobie, zrozpaczona rodzina nie podejmie żadnych kroków prawnych, dlatego tak się rozpędził.
Redakcja 7-01-2017 15:40
Do szok: Właśnie dlatego, że nie zamierzaliśmy "obnażać rodziny z prywatności" w takiej jakże trudnej chwili, nie było nas przy grobie, więc nie do nas odnosiła się informacja Rodziny, że nie życzy sobie zdjęć z tej ceremonii. Ponieważ większość z nas, mieszkańców miasta, była w szoku po tej tragedii pokazaliśmy, jak wielu jeleniogórzan przyszło pożegnać Sarę w Jej ostatnie drodze i połączyć się w bólu z Rodziną.
~ 7-01-2017 17:32
Aniolku spoczyaj w spokoju!Wyrazy szczerego wspolczucia dla rodziny.
~fot 7-01-2017 18:11
to nie praca fotoreportera, tylko baba z jelonki lata z aparatem i robi zdjęcia bez opamietania, o fotoreportażu nie ma zielonego pojęcia. Popatrzcie na inne galerie jej autorstwa umieszczane w jelonce - tragedia!!!
~ 7-01-2017 23:55
nie dość że wasza strona na niektórych urządzeniach mobilnych co chwile się odświerza żeby zejechać limit internetu to jeszcze zamieściliście zdjęcia bez zgody rodziny - gardzę wami

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group