Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 9184
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rodzice dzieciom w „Rzepce” Tuwima

Wtorek, 30 maja 2017, 8:54
Aktualizacja: Środa, 31 maja 2017, 8:34
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Rodzice dzieciom w „Rzepce” Tuwima
Fot. Przemek Kaczałko
Rodzice dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 27 w Jeleniej Górze zrobili swoim maluchom nie lada niespodziankę. Wczoraj (29.05) niczego nieświadome przedszkolaki przybyły na salę, gdzie ku ich zaskoczeniu bajkę pt. "Rzepka" Juliana Tuwima przedstawili ich rodzice.

Jak przyznaje organizatorka przedsięwzięcia, rodzice bardzo chętnie przystąpili do realizacji jej pomysłu i każdy dodał od siebie cegiełkę do całokształtu. - Było wesoło, śmiesznie, a rodzice spisali się na medal - powiedziała Małgorzata Bartecka, nauczycielka dzieci pięcioletnich (Krasnali) w MP 27, która na co dzień pracuje z dziećmi, które następnie prezentują się rodzicom, dziadkom, a jak pracuje się z dorosłymi? - Zupełnie inaczej. Dzieci potrafią więcej się nauczyć roli mówionej. Sami rodzice docenili, że ich małe krasnoludki potrafią tyle zapamiętać, jednak dzisiaj zagrali super, poświęcili swój czas w słusznej sprawie - dodała reżyserka spektaklu podkreślając, że rodzice byli bardzo chętni do współpracy, kreatywni, a stroje były ich własnym pomysłem.

- Pierwszy raz zagrałem publicznie. Każdy miał swoją rolę rozwinąć i wyszło doskonale - wyznał Łukasz Chmiel, tato Marysi. - Okazało się, że dwa zdania do zapamiętania były bardzo ciężkie, było około 10 prób i na każdej ktoś miał jakąś "wysypkę". Jesteśmy pełni podziwu dla naszych dzieci, które wielokrotnie w ciągu roku występują - dodał tato, który zagrał rolę dziadka.

Przez cały spektakl uśmiechy z młodziutkich twarzyczek nie znikały. - Widzieć te uśmiechnięte buzie, to coś wspaniałego - przyznawali rodzice.

Zobacz filmiki z przedstawienia:

Część 1.:

Część 2.:

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
869
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group