Niedziela, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6865
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Roboty nabrały tempa

Wtorek, 30 listopada 2021, 7:01
Autor: WAC
Kowary: Roboty nabrały tempa
Fot. UM Kowary
Kilka razy informowaliśmy o zastrzeżeniach mieszkańców kowarskiego Wojkowa dotyczących tempa prac przy remoncie ul. Jagiellońskiej. Na szczęście w ostatnich dniach inwestycja przyspieszyła.

Inwestycja w Wojkowie jest jedną z trzech w tym roku, wykonywanych dzięki wsparciu jakie trafiło do Kowar z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin górskich. Jej wykonawcą jest firma Kama Ryszard Rzońca z Mysłakowic. Zakres prac przewidzianych do realizacji przy ul. Jagiellońskiej obejmuje między innymi: przebudowę drogi dojazdowej do trzech budynków wielorodzinnych wraz z chodnikami, wykonanie schodów terenowych oraz nasadzeń drzew. Powstanie też 39 miejsc postojowych, w tym dwa dla niepełnosprawnych.

W tej chwili na placu budowy trwają prace wykończeniowe – mówi burmistrz Kowar Elżbieta Zakrzewska. - Wszystkie chodniki przy budynkach są już położone. Na ulicy wylany jest asfalt. Teraz, jako że w tym rejonie są duże różnice poziomów, zwożona i podsypywana jest ziemia. Układana jest też kostka wokół studzienek kanalizacyjnych. Wkrótce, jak pogoda pozwoli, wysiewana będzie trawa. Bardzo się cieszę, że ta duża inwestycja już finiszuje i mam nadzieję że prace wykonane w tym rejonie będą służyć ludziom przez wiele lat.

Twoja reakcja na artykuł?

8
47%
Cieszy
2
12%
Hahaha
4
24%
Nudzi
1
6%
Smuci
1
6%
Złości
1
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
333
Tak
12%
Nie
82%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group