Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 7311
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Robot wsparciem przeciw covidowi w "Bukowcu"

Poniedziałek, 13 września 2021, 6:01
Autor: WAC
Kowary: Robot wsparciem przeciw covidowi w "Bukowcu"
Fot. użyczone
Szpital „Bukowiec” w Kowarach otrzymał mocne wsparcie w walce z wirusem COVID – 29 w postaci ultranowoczesnego urządzenia do dezynfekcji i dekontaminacji UVD. Jak dotąd otrzymało go 26 placówek medycznych w Polsce.

Sprzęt został przekazany przez Komisję Europejską w ramach rozstrzygniętego w grudniu 2020 r. przetargu na zakup autonomicznego urządzenia do dezynfekcji w szpitalach wspólnoty. Zawnioskowały o to władze Grupy EMC Szpitale, do której należy Powiatowe Centrum Zdrowia w Kowarach. Mieszczący się w zabytkowych wnętrzach byłego sanatorium z 1917 r. Szpital „Bukowiec” w trudnych, covidowych okolicznościach, w czasie ostatniej fali zachorowań, przyjmował i leczył pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Robot dezynfekujący idealnie wpasowuje się więc w potrzeby szpitala oraz zapewnia bezpieczeństwo pacjentom i pracownikom.

Wyprodukowany w Danii UVD Robot emituje światło UV-C, które niszczy DNA i RNA chorobotwórczych mikroorganizmów, takich jak wirusy, bakterie, pleśni czy grzyby, przerywając tym samym łańcuch zakażeń. Wiązki promieni docierają do najtrudniej dostępnych miejsc, które mogą zostać pominięte w procesie tradycyjnej dezynfekcji. Urządzenie nie wymaga użycia środków chemicznych ani dodatkowego sprzętu. Robot jest w pełni autonomiczny. Porusza się samodzielnie z niewielką prędkością według wcześniej zaprojektowanej mapy. Jest obsługiwany dzięki prostej aplikacji. Funkcja operatora urządzenia sprowadza się jedynie do jego uruchomienia i weryfikacji efektów dezynfekcji na tablecie, z którym UVD Robot jest połączony. Efekt pracy urządzenia można sprawdzić, wyświetlając na tablecie mapę, odzwierciedlającą przestrzeń, po której się ono porusza. Kolory na mapie pokazują poziom uzyskanej dezynfekcji. Według jego producenta UV skuteczność dezynfekcji w wykonaniu robota dochodzi do 99,99999 procenta.

Twoja reakcja na artykuł?

19
66%
Cieszy
9
31%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
3%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group