Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 6890
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Robią w konia na koksie

Czwartek, 31 grudnia 2009, 13:52
Aktualizacja: 13:53
Autor: Angela
REGION: Robią w konia na koksie
Fot. .....
Planujesz kupić opał? Przed zapłaceniem kierowcy i dowóz dobrze sprawdź, czy waga towaru jest zgodna z zamówieniem. Nie wszystkie firmy sprzedające opał są rzetelne wykorzystując zaufanie i brak wagi w domu odbiorcy. Przekonał się o tym Przemysław Iwacki z Kostrzycy, który zważył węgiel. Różnica wyniosła 200 kg.

Pan Przemysław zamówił węgiel kilka dni temu. Cena tony opału wynosiła 800 zł. Mieszkaniec z Kostrzycy zamówił więc 1,5 tony za łączną kwotę 1200 zł. Kiedy kierowca dojechał z węglem na miejsce, klient poprosił o zważenie zawartości ciężarówki.

– Obok naszego domu jest waga elektroniczna, powiedziałem więc kierowcy, żeby wjechał na wagę z ładunkiem, a następnie po jego zrzuceniu. Od wagi samochodu z węglem odjęliśmy wagę ciężarówki i okazało się, że jest 200 kg węgla mniej niż zamówiliśmy – mówi Przemysław Iwacki.

– Próbowaliśmy wyjaśnić całą sytuację, ale właściciel składu opału stwierdził, że jest to niemożliwe. Ostatecznie nie udało się ustalić winnego. Zapłaciłem za realną wagę opału, ale chciałem ostrzec innych – dodaje poszkodowany.

Właściciele składu opału twierdzą, że nic o sprawie nie wiedzą. Zapewniają też, że każdy ich klient ma prawo uczestniczenia w ważeniu opału podczas jego załadunku.
– Jeśli natomiast kupujący sobie tego nie życzy, nie może mieć później pretensji, że wydaje mu się, iż waga węgla koksu czy węgla jest mniejsza niż tą, którą zamawiał – mówi właścicielka jednego ze składów opału.

– U nas, jak i w każdym innym składzie opału reklamacji po czasie nie uwzględnia się. Zgadzamy się też na ważenie opału w domu czy miejscowości klienta, ale przy takim ważeniu musi być nasz pracownik. W przeciwnym razie wszelkie uwagi uznajemy za nieważne – podkreśla.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1051
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group