Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 13024
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Retro–integracja cykliczna

Poniedziałek, 24 maja 2010, 8:07
Aktualizacja: Wtorek, 25 maja 2010, 8:00
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Retro–integracja cykliczna
Fot. Lech Jewtuszko
Słońce uśmiechnęło się wczoraj do niezwykle barwnego peletonu rowerzystów, którzy – przebrani w większości w stroje z epoki i na wiekowych jednośladach – ruszyli z placu Ratuszowego w II Integracyjnej Rowerowej Paradzie Retro.

Koloryt imprezie, którą po raz kolejny zorganizowało Izersko-Karkonoskie Towarzystwo Kolarsko-Narciarskie, nadali Czesi. Ośmiu naszych przyjaciół z południa dojechało na paradę – zgodnie z jej założeniami – w oryginalnych kostiumach. Dwóch dosiadło najprawdziwszych bicykli budząc nimi zainteresowanie turystów i mieszkańców.

– Miejscowych było ponad 40, w tym w strojach retro siedmiu. Może to niewielu, ale mam nadzieję, że za rok będzie nas o wiele więcej. Wielu złożyło deklaracje chęci uczestnictwa w tak wspaniałej imprezie – mówi Zbigniew Leszek, lider jeleniogórskich cyklistów.

Parada rozpoczęła się paradnym wyjazdem z placu Ratuszowego. Kolorowy peleton przejechał ulicą Wolności i wjechał na plac Piastowski. Przy Hotelu Caspar zorganizowano poczęstunek. Alejkami Parku Zdrojowego parada dojechała do Parku Norweskiego, gdzie odbyło się zakończenie i rozdanie nagród. Było to możliwe dzięki mecenatowi miasta i przychylnych firm: Plan, Renault Dzięciołowski oraz braciom Niebieszczańskim. Fanty ufundował też poseł Marcin Zawiła.

Stanisław Firszt, gospodarz Muzeum Przyrodniczego, wybrał najlepiej przebranego uczestnika. Puchar ,,Super Cyklisty” ufundowany przez miasto trafił do przebranego za pruskiego żołnierza Jana Hradeckiego z miejscowości Hronov (Czechy). Zbigniew Leszek, który podkreśla, że IKTK-N zorganizował imprezę głównie w oparciu o własne środki. Ma też nadzieję, że całość uda się wpisać w coroczny kalendarz rowerowych wydarzeń.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
757
Tak
10%
Nie
60%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
27%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
Aktualności
Elektryki ruszają na miasto
 
Polityka
Tym żyje Polska: Warchoł za Ziobrę
 
Wiadomości z miasta
spotkanie online 27.11.2023
 
Aktualności
Z całej Polski do Jeleniej Góry
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group