Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 2427
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Remont ulicy Łomnickiej bliżej finału

Środa, 3 lipca 2019, 9:08
Aktualizacja: Sobota, 6 lipca 2019, 7:15
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Remont ulicy Łomnickiej bliżej finału
Fot. Przemek Kaczałko
Mieszkańcy Osiedla Łomnickiego po wielu latach oczekiwania mają w końcu możliwość bezpiecznych pieszych wędrówek, bowiem wybudowano już chodnik. Trwają końcowe prace przy remoncie jezdni, która przez lata również "wołała o pomstę do nieba".

Budowa chodnika otrzymała dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Z kolei z budżetu miasta wykonywana jezdnia. Całe zadanie o wartości 3,3 mln zł wykonuje PPHU "Parys" z Jeleniej Góry. Termin zakończenia realizacji przewidziano na koniec I kwartału 2019 roku, ale jak widać - są opóźnienia.

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa ulicy Łomnickiej w Jeleniej Górze (w formule zaprojektuj i wybuduj) polegająca na wykonaniu odcinka ciągu pieszo–rowerowego wraz z oświetleniem drogowym od przejazdu kolejowego do pętli autobusowej oraz remont nawierzchni jezdni w ciągu ulicy Łomnickiej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Krakowską (przy przejeździe kolejowym) do granicy miasta.

W ciągu pieszo-rowerowym przewidziana była budowa oświetlenia drogowego w technologii LED, zasilanie O.Z.E. (wyłącznie ogniwa słoneczne), a także wykonanie robót budowlanych, polegających na remoncie nawierzchni jezdni na odcinku o długości około 1,28 km z zastosowaniem technologii recyklingu na zimno MC.

Jest to drugi etap remontu ulicy Łomnickiej - pierwszy (od skrzyżowania z ul. Wincentego Pola do przejazdu kolejowego) został wykonany w 2015 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

16
76%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
3
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group