Niedziela, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 10339
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Remont Sygietyńskiego? Cierpliwości!

Poniedziałek, 15 lutego 2010, 8:22
Aktualizacja: 8:22
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Remont Sygietyńskiego? Cierpliwości!
Fot. .....
Przypominająca ser szwajcarski ulica Sygietyńskiego, która nie była remontowana od 20 lat, ma zostać zmodernizowana. W planach jest również budowa chodnika oraz kilkunastu dodatkowych miejsc parkingowych. Wysoki koszt prac (dwa miliony złotych) uniemożliwi jednak ich całkowitą realizację w tym roku.

Miejski zarząd dróg i mostów ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy prac na ulicy Sygietyńskiego na Zabobrzu na odcinku między budynkiem Poczty Polskiej a Kościołem św. Jana Apostoła i Ewangelisty.

– Była budowana jako droga osiedlowa, konstrukcja tej nawierzchni była więc bardzo mizerna i nastawiona na ruch lekki. Teraz jest ona mocno obciążona zarówno autobusami oraz innymi pojazdami. Robią się tam ogromne dziury, dlatego zapadła decyzja o konieczności jej wzmocnienia – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Nawierzchnię uda się wzmocnić dzięki innej technologii. Na obecne pokrycie traktu nałożona zostanie stalowa siatka. Miasto nie ma pieniędzy, aby usunąć stary asfalt, przygotować grunt i wylać nowe „dywaniki”.

Poza remontem drogi, wybudowany zostanie chodnik. Zmodernizowane zostaną też istniejące chodniki, które będą częściowo przystosowane do ruchu rowerowego. Na wniosek mieszkańców na części pasa zieleni zostanie wybudowane kilkanaście nowych miejsc parkingowych.

Z tych zadań w tym roku uda się jednak zrealizować tylko cząstkę. Całość pochłonie bowiem koszt około dwóch milionów złotych. W tym roku w budżecie miasta zarezerwowano natomiast tylko 400 tys. zł.

– Ogłosiliśmy przetarg, który zakłada realizację inwestycji przez dwa lata – mówi Jerzy Bigus. W tym roku wykonawca w harmonogramie prac będzie musiał uwzględnić remont za 400 tys. zł. Pozostałą część pieniędzy trzeba będzie zaplanować w budżecie w przyszłym roku.
Tegoroczne prace mają się zakończyć na przełomie lipca – sierpnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
542
Puzyńska Katarzyna
34%
Twardoch Szczepan
31%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Trwa remont drogi
 
Aktualności
Pogrzeb motocyklisty – pożegnanie
 
Kościół i wiara
Dziś jedno z ważniejszych świąt kościelnych
 
Aktualności
Fura zdrowia pod szpitalem
 
Kultura
Nocne zwiedzanie ze Sławkiem Gortychem
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group