• Niedziela, 20 października 2019
  • Godz. 2:51
  • Imieniny: Ireny, Kleopatry
  • Czytających: 3413
  • Zalogowanych: 4
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Remont parku na Wzgórzu Kościuszki prawie pewny

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 13 października 2010, 8:21
Aktualizacja: 8:22
Autor: Angela
Fot. TEJO
Projekt tyczący rewitalizacji Parku na Wzgórzu Kościuszki w Jeleniej Górze dostał pozytywną ocenę merytoryczną i czeka obecnie na rozstrzygnięcie formalne. Dzięki niemu i pozyskanemu wsparciu z Unii Europejskiej zaniedbany dziś park zyska nowe ścieżki dydaktyczne, oświetlenie i małą architekturę.

Park – mimo doraźnych prac porządkowych – jest w kiepskim stanie. Straszą szkielety od dawna nieczynnych latarni, alejki – zwłaszcza te w zadrzewionym obszarze wzgórza – pełne są wyrw i wybojów. Wyrośnięte krzewy i samosiejki zarastają punkty widokowe zasłaniając rozciągające się stamtąd panoramy.

Jeśli uda się pozyskać środki na remont – a jest na to bardzo duża szansa – prace rozpoczną się w przyszłym roku. Nawierzchnie zostaną odnowione. Naprawione zostaną też schody prowadzące trasą ścieżki od ulicy Chełmońskiego do punktu widokowego „Szubienica”. Powstanie też nowe oświetlenie. W planach jest też wzbogacenie ścieżki edukacyjnej o dwa nowe przystanki: Aleja Modrzewiowa i Pnącza. Wyeksponowany zostanie też punkt widokowy „Szubienica”. Ponadto wejście na ścieżkę zostanie udostępnione z trzech stron: od ulicy Chełmońskiego, Sudeckiej i Mickiewicza.

Na przystankach tematycznych mają się też pojawić nowe tablice informacyjne, a na całej długości ścieżki, która po modernizacji i rozbudowie osiągnie 1920 m, stanie 30 nowych żeliwnych ławek z drewnianymi wykończeniami i 30 koszy na śmieci. Łączny koszt inwestycji to niemal 2 mln zł, z czego 85 procent będzie stanowiło dofinansowanie unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego. Pozostałą kwotę pokryje budżet miasta. Planowany początek realizacji: wiosna przyszłego roku. Zakończenie prac – jesienią.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~... 13-10-2010 9:05
Prawie?! Chyba, że będzie konflikt na linii Prezydent Miasta, a Zarząd Województwa!
~mlodyyy 13-10-2010 9:05
tak niech wszystko naraz zrobią...! zamiast pomóc szpitalowi wyjść z długów to kolejna wielka inwestycja która zbytnio nie jest priorytetem... Dla ludzi nie ma mieszkań, to zamiast za tą kase wybudować coś dla ludzi co będzie pożyteczne, to kolejne miliony pójdą na marne... Taki obrębalski nie musi się martwić czy ma gdzie mieszkać czy mu sufit na łep nie p!ierdoln** dla niego priorytetami są biedronki, parki i jakieś inne cuda...
~xyzzzz 13-10-2010 9:12
to może pomyśleli by o jakiś miejscach do aktywnego wypoczynku (w parku jest kilka placyków na uboczu), jakiś małpi gaj itp. ??? cały czas władze mówią o turystycznym mieście, ale w tym mieście brakuje miejsc do aktywnego spędzenia czasu(poza boiskami - ich kilka powstało).....
~ 13-10-2010 10:43
Skatepark albo jakieś elementy tego typu mogliby zrobić na placyku jak się wjeżdża od strony sudeckiej
~ 13-10-2010 10:45
jakas mala gastronomia tez by nikomu nie zaszkodziła!
~Obywatel 13-10-2010 10:46
Ten park jest naprawdę piękny i ma bardzo bogatą historię którą powinno się wyeksponować na tablicach.
~JJJ 13-10-2010 11:14
Jak już się coś w parku robi to myślę że może nareszcie ktoś postawi tam kilka budek z piwem lub otworzy kilka ogródków piwnych aby jeleniogórzanom uprzyjemnić pobyt w tymże parku, gdzie jak dotychczas skazani byli na siedzenie o suchym pysku. Żadnej gastronomi tam nie ma a będąc tam coś by się na świeżym powietrzu przekąsiło a i jakieś budki z lodami by się przydały bo idąc na spacer z dzieckiem nie weźmiemy lodów na potem!
rymcycymcy 13-10-2010 12:48
Jak byłem mały, to gonił mnie tam niekompletnie ubrany zboczeniec ...ale dałem radę umknąć :)
~Lee 13-10-2010 13:19
Ob.Rębalski powiedział, ze najważniejsze to pozyskanie środków nieważne,na jaki cel! Jest mały problem kazdy taki "sukces" wymaga wkładu własnego ... a to już marnotrawienie naszych pieniędzy. Przydała by się jakaś strategia ... a nie branie wszystkich tematów, których nikt nie chce.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group