Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 3589
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Remont drogi uzależniony od dotacji

Środa, 28 października 2009, 8:05
Aktualizacja: 8:06
Autor: Ania
REGION: Remont drogi uzależniony od dotacji
Fot. Ania
Do końca tygodnia powinna zapaść decyzja dotycząca remontu ulicy Wojska Polskiego w Kowarach. Wszystko zależy od tego, czy starostwo powiatowe otrzyma dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na tę inwestycję.

Remont będzie kosztować około dwóch milionów złotych. Z tzw. „schetynówki” można uzyskać dotację w wysokości połowy potrzebnej kwoty. 25 procent zdecydowali się sfinansować włodarze Kowar, pozostałe środki musi zgromadzić powiat jeleniogórski.

Wiadomo już, że jeżeli dofinansowanie nie zostanie przyznane, remontu drogi nie będzie. Starostwo w Jeleniej Górze nie ma wystarczająco dużo pieniędzy, żeby sfinansować cały jego koszt. Osoby zainteresowane, w szczególności radni powiatu jeleniogórskiego z niecierpliwością czekają na decyzję dotyczącą dotacji.

Zniecierpliwienie jest tym większe, że o remoncie tej drogi mówi się od początku kadencji. Starano się nawet pozyskać fundusze z Unii Europejskiej, ale ostatecznie nie udało się. „Schetynówka” jest więc ostatnią szansą. Jeżeli dofinansowanie nie zostanie przyznane, remont drogi w Wojkowie odwlecze się o kilka następnych lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
760
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group