Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 10001
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Referencje dla wolontariuszy Biegu Piastów

Piątek, 13 marca 2015, 8:40
Aktualizacja: Sobota, 14 marca 2015, 7:56
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Referencje dla wolontariuszy Biegu Piastów
Fot. Przemo
Wczoraj (12.03) prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła spotkał się w Ratuszu z wolontariuszami z jeleniogórskich szkół, którzy pomagali przy organizacji największego święta narciarstwa biegowego w Polsce – Biegu Piastów. Uczniowie otrzymali list referencyjny, który może być pomocny przy poszukiwaniu pracy.

Niemal 40-osobowa grupa jeleniogórskich wolontariuszy w porozumieniu z organizatorami 39. Biegu Piastów przygotowała i obsługiwała największy punkt żywieniowy. Wolontariusze rozdawali odżywki i napoje zawodnikom biorącym udział w poszczególnych konkurencjach biegowych. Przez trzy dni trwania głównych biegów od rana do późnych godzin popołudniowych jeleniogórscy wolontariusze pracowali przy obsłudze największego na trasie punktu żywieniowego. Szczególnie trudny był dla nich ostatni dzień 39. Biegu Piastów (niedziela), ponieważ tego dnia mocno wiało, a przez Polanę Jakuszycką przeszła zawieja śnieżna.

Co skusiło młodych ludzi do wolontariatu w zimowych warunkach? - Chęć poznania ciekawych ludzi, nowe doświadczenia - stwierdził uczeń ZST „Mechanik” Wojtek Płachciński, który wraz ze znajomymi odpowiedział na ogłoszenie wywieszone w szkole. Duże wrażenie na obsługujących punkt żywieniowy robili przede wszystkim ludzie starsi. - Chciałbym w ich wieku trzymać taką formę, szacunek dla nich – powiedział Bartłomiej Nowacki. Lubię pomagać i czuję się wtedy dobrze – mówiła z kolei Paula Kępa z III LO. - Większość biegaczy była bardzo zmęczona i kiedy widzieli nasz punkt z napojami, to jakby widzieli ostatnią nadzieję. Sprawialiśmy uśmiech na ich twarzach – dodała wolontariuszka, która w przyszłym roku również zamierza pomóc przy organizacji Biegu Piastów.

W relacjach z imprez masowych wolontariusze najczęściej są niewidoczni, ale stanowią niezwykle ważny element organizacyjny. - Spełniają bardzo ważną rolę, szczególnie widoczną dla zawodników, bo oni spotykają się z tą młodzieżą od biura wydawania numerów poprzez szatnie, depozyty, a następnie na trasie. To ta młodzież wtedy, kiedy oni już ledwo biegną, podaje im kubek z herbatą, czy innym napojem - powiedział komandor Biegu Piastów Dariusz Serafin.

- Chcemy, żeby w taką imprezę jak Bieg Piastów zaangażowało się jak najwięcej młodych ludzi, którzy zdobywają w ten sposób ciekawe doświadczenia – powiedział prezydent Marcin Zawiła zapowiadając jednocześnie, że rozważa w przyszłym roku organizację prologu 40. Biegu Piastów usypując trasę na starówce.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
782
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group