Sobota, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 2598
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Referencje dla wolontariuszy Biegu Piastów

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 13 marca 2015, 8:40
Aktualizacja: Sobota, 14 marca 2015, 7:56
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemo
Wczoraj (12.03) prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła spotkał się w Ratuszu z wolontariuszami z jeleniogórskich szkół, którzy pomagali przy organizacji największego święta narciarstwa biegowego w Polsce – Biegu Piastów. Uczniowie otrzymali list referencyjny, który może być pomocny przy poszukiwaniu pracy.

Niemal 40-osobowa grupa jeleniogórskich wolontariuszy w porozumieniu z organizatorami 39. Biegu Piastów przygotowała i obsługiwała największy punkt żywieniowy. Wolontariusze rozdawali odżywki i napoje zawodnikom biorącym udział w poszczególnych konkurencjach biegowych. Przez trzy dni trwania głównych biegów od rana do późnych godzin popołudniowych jeleniogórscy wolontariusze pracowali przy obsłudze największego na trasie punktu żywieniowego. Szczególnie trudny był dla nich ostatni dzień 39. Biegu Piastów (niedziela), ponieważ tego dnia mocno wiało, a przez Polanę Jakuszycką przeszła zawieja śnieżna.

Co skusiło młodych ludzi do wolontariatu w zimowych warunkach? - Chęć poznania ciekawych ludzi, nowe doświadczenia - stwierdził uczeń ZST „Mechanik” Wojtek Płachciński, który wraz ze znajomymi odpowiedział na ogłoszenie wywieszone w szkole. Duże wrażenie na obsługujących punkt żywieniowy robili przede wszystkim ludzie starsi. - Chciałbym w ich wieku trzymać taką formę, szacunek dla nich – powiedział Bartłomiej Nowacki. Lubię pomagać i czuję się wtedy dobrze – mówiła z kolei Paula Kępa z III LO. - Większość biegaczy była bardzo zmęczona i kiedy widzieli nasz punkt z napojami, to jakby widzieli ostatnią nadzieję. Sprawialiśmy uśmiech na ich twarzach – dodała wolontariuszka, która w przyszłym roku również zamierza pomóc przy organizacji Biegu Piastów.

W relacjach z imprez masowych wolontariusze najczęściej są niewidoczni, ale stanowią niezwykle ważny element organizacyjny. - Spełniają bardzo ważną rolę, szczególnie widoczną dla zawodników, bo oni spotykają się z tą młodzieżą od biura wydawania numerów poprzez szatnie, depozyty, a następnie na trasie. To ta młodzież wtedy, kiedy oni już ledwo biegną, podaje im kubek z herbatą, czy innym napojem - powiedział komandor Biegu Piastów Dariusz Serafin.

- Chcemy, żeby w taką imprezę jak Bieg Piastów zaangażowało się jak najwięcej młodych ludzi, którzy zdobywają w ten sposób ciekawe doświadczenia – powiedział prezydent Marcin Zawiła zapowiadając jednocześnie, że rozważa w przyszłym roku organizację prologu 40. Biegu Piastów usypując trasę na starówce.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~123 13-03-2015 9:49
Jestem ciekawa według jakiego klucza byli typowani wolontariusze bo moja córka wraz z dużą grupą kolegów z II LO i nauczycielką Panią Pawlak spędzili tam całe 2 dni i ich ani szkoły nie zaproszono na galę. Są równi i równiejsi.Przykro
~bm 13-03-2015 10:52
dobrze że są jeszcze młodzi ludzie którym coś się chce w życiu, niekoniecznie za coś
~matka wolontariuszki 13-03-2015 11:11
Wolontariuszy z centrum M.A.K. też na gali nie było. Upominki dostali po cichu w swojej siedzibie. Chyba trzeba mieć plecy u prezydenta :-((. A może chociaż wymienić placówki, z których pochodzili wolontariusze.
~dziwne 13-03-2015 11:24
wszyscy zostali zawiadomieni telefonicznie... szkoda, że nie dojechali, na wszystkich czekały takie same upominki i dyplomy... coś opiekunowie może nawalili??
~Wolontariusz 13-03-2015 11:27
Nie trzeba mieć pleców u Prezydenta tylko trzeba czytać ze zrozumieniem. Upominki i referencje dostali wolontariusze, którzy uczestniczyli w Biegu Piastów z ramienia Miasta Jelenia Góra i uczestniczyli w organizacji punktu żywieniowego organizowanego przez Miasto Jelenia Góra. Inne organizacje, które zgłosiły swoich wolontariuszy do Biegu Piastów też mogły zorganizować sobie uroczyste podziękowanie, proste.
~ag 13-03-2015 18:11
a gdzie się podział ten Pan wolontariusz z hospicjum na zeromskiego? nie pamiętam imienia ale chyba ,,,Krzysztof?, Krzyśku jak CIe znam to pewnie teraz gdzie indziej pomagasz,,,, tacy ludzie to skarb,,, popieram wolontariuszy wszystkich,, tych z biegu piastów również i podziwiam ....
~życzliwy 13-03-2015 19:59
Jak pójdą podawać po tych swoich szkołach talerze i kufle nawalonym klientom w jakiejś spelunie, to referencje będą jak znalazł.
rymcycymcy 13-03-2015 22:14
Otrzymali list referencyjny z organizacji biegu, który się przyda przy poszukiwaniu pracy !? :) ...jako posłańcy, albo listonosze !? ;)
~były wolontariusz 14-03-2015 22:35
A mi nie podoba się szefowa wolontariatu ze Szklarskiej bo jest niemiła i strasznie się rządzi. Więcej tam nie pojade.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group