Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 5399
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Recital organowy w świątyni Wang

Czwartek, 29 sierpnia 2013, 8:30
Aktualizacja: 8:56
Autor: Manu
Region: Recital organowy w świątyni Wang
Fot. Organizator
Jutro (30 sierpnia) o godz. 20.00 w kościele Wang w Karpaczu solistą koncertu organowego będzie Marcin Armański. Bilety do nabycia przed koncertem. Normalny 15 zł, ulgowy 10 zł.

W drewnianym kościele Wang znajdują się organy wykonane przez królewskiego organomistrza Wilhelma Sauera. Podczas najbliższego koncertu zagra na nich Marcin Armański, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie organów prof. Juliana Gembalskiego i Marka Pilcha. Prowadzi działalność koncertową i pedagogiczną. Jest kierownikiem artystycznym Cieplickich Koncertów Organowych, organizuje także koncerty w Kaczorowie, Karpaczu i Świdnicy. Pełni obowiązki organisty w kościele klasztornym św. Józefa w Świdnicy oraz kantora Ewangelickiego Kościoła Pokoju.

W programie koncertu znajdą się utwory Jana Sebastiana Bacha (Preludium i Fuga F-dur, Aria na strunie g, Siciliana g-moll, Preludium i Fuga B-dur), Christopha Willibalda Glucka (melodia z opery „Orfeusz i Eurydyka”), Felixa Mendelssohna (Allegro C-dur), Camille'a Saint-Saënsa („Łabędź” z cyklu „Karnawał zwierząt”) oraz Louisa Jamesa Alfreda Lefébure-Wély (Sortie Es-dur).

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group