Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 2672
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Recital Basi Stępniak–Wilk “Tyle nieba”

Środa, 8 października 2014, 8:10
Aktualizacja: 0:02
Autor: Manu
Szklarska Poręba: Recital Basi Stępniak–Wilk “Tyle nieba”
Fot. Organizator
W najbliższą sobotę (11.10.) o godz. 18.00 w Hotelu Bossa Nova w Szklarskiej Porębie (przy ul. Kilińskiego 14) w koncercie zatytułowanym “Tyle nieba” wystąpi Basia Stępniak–Wilk. Recitalowi towarzyszyć będzie wernisaż wystawy fotografii Zbyszka Pajewskiego. Rezerwacja miejsc – Miejska Biblioteka Publiczna tel.: 75–71–73–443.

Zbyszek Pajewski w poezji Basi Stępniak-Wilk odnalazł komentarz do swoich istniejących prac i inspirację do tworzenia nowych zdjęć.

Podczas występu Basi Stępniak-Wilk będzie akompaniował na fortepianie Jasiek Kusek oraz Paweł Solecki – fagot, melodia, cajon.

Basia Stępniak-Wilk to poetka, kompozytorka, artystka kabaretowa, a także dziennikarka radiowa. Lublinianka mieszkająca na stałe w Krakowie. W roku 1995 zadebiutowała w Piwnicy pod Baranami. Potem związała się z kabaretem Loch Camelot. Wielokrotnie nagradzana na licznych konkursach i przeglądach piosenki autorskiej i poezji śpiewanej, zdobyła pierwsze miejsce i nagrodę im. Wojtka Bellona na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie (1995) i Grand Prix im. Jonasza Kofty na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie (1998), a także otrzymała Stypendium Twórcze Miasta Krakowa w dziedzinie sztuki estradowej. “Bombonierka” (śpiewana wraz z Grzegorzem Turnauem) i “Słodka chwila zmian”, a także “Futerko”, “Bossa nova z Augustowa” (duet z Andrzejem Poniedzielskim) i “Wiośnie nie!” (duet z Wojciechem Mannem) znalazły się na wysokich miejscach ogólnopolskich i lokalnych list przebojów. Ma na swoim koncie cztery płyty solowe: “O obrotach” (1998), “Słodka chwila zmian” (2005), “Obce kraje” (2007) i “Przywidzenia” (2012). Jako autorka i wykonawczyni brała również udział w innych przedsięwzięciach płytowych - “Trwaj chwilo niebieska. Pastorałki” (2001), “Grupa Apokryficzna” (2004) oraz “Wieczór nieperwersyjny” (2011).

Basia Stępniak-Wilk to także autorka “Muzycznej Bombonierki”, emitowanej przez wiele lat na antenie Radia Kraków audycji, poświęconej “piosence z tekstem” oraz pisarka książki dla dzieci “Tulisia”, za którą otrzymała drugą nagrodę Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom w prestiżowym konkursie im. Astrid Lindgren (2007) oraz tomiku “Tyle nieba” (2011), gdzie jej wiersze “rozmawiają” z fotografiami Zbyszka Pajewskiego.

Zbyszek Pajewski – leśnik, od ponad trzydziestu lat pracuje w Puszczy Bukowej pod Szczecinem. Fotografuje najczęściej krajobraz i świat przyrody, szukając w nich odniesień do podstawowych ludzkich spraw – narodzin, śmierci, miłości, przemijania. Zajmuje się też grafiką i edycją książek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group