Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 7901
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Razem dla turystyki

Piątek, 5 lutego 2021, 7:01
Autor: WAC
Powiat: Razem dla turystyki
Fot. WAC
Członkowie Zarządu Powiatu Karkonoskiego oraz burmistrzowie i wójtowie gmin leżących na jego obszarze podpisali wczoraj (4.02) aneks do umowy o współpracy w zakresie wspólnej promocji walorów turystycznych.

Porozumienie to funkcjonuje już od kilku lat, a jego efektem są wspólne działania promocyjne podejmowane przez Powiat Karkonoski oraz dziewięć gmin z jego terenu. Między innymi wydawane są wspólne foldery i inne wydawnictwa oraz organizowane prezentacje podczas targów i innych imprez. Budżet porozumienia, pochodzący z wpłat powiatu i gmin to 70 tysięcy złotych.

To porozumienie nie określa konkretnych zadań jakie będziemy realizowali – mówi starosta karkonoski Krzysztof Wiśniewski. - Technicznie wygląda to tak, że wszyscy sygnatariusze mają swoich przedstawicieli, no i spotykamy się raz w miesiącu, a jeśli trzeba to częściej i budujemy sobie plan na cały rok. Pierwsze spotkanie w tym roku już się odbyło, kolejne przed nami. Na tych spotkaniach decydujemy też o tym, jak będziemy wydatkowali pieniądze, które pojawiają się w puli na wspólne działania w ramach porozumienia.

Sygnatariusze porozumienia zgodnie wyrażali nadzieję, że przyczyni się ono do rozwoju turystycznego ich gmin.

Po podpisanym dziś aneksie oczekuję dalszej promocji naszych pięknych Karkonoszy i Gór Izerskich – mówi wójt gminy Stara Kamienica Mariusz Marek. - Oczekuję też, że zaczniemy zdobywać troszkę inną grupę turystów niż do tej pory. Mnie osobiście interesują turyści, którzy potrzebują ciszy i spokoju oraz wytchnienia od dużych miast. W mojej gminie mamy przepiękne trasy rowerowe i piesze. Kilka fajnych atrakcji: zamek, Jezioro Pilchowickie, piękne ogromne połacie leśne gdzie można wspaniale wypoczywać.

Twoja reakcja na artykuł?

5
26%
Cieszy
12
63%
Hahaha
2
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
375
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group