Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 2984
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rasowe psy zaprezentowały się w Cieplicach

Poniedziałek, 23 czerwca 2014, 7:07
Aktualizacja: Wtorek, 24 czerwca 2014, 7:46
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Rasowe psy zaprezentowały się w Cieplicach
Fot. Przemek Kaczałko
W niedzielę, 22. czerwca, odbyła się XXXIX edycja Karkonoskiej Wystawy Psów Rasowych. Na stadionie przy ul. Lubańskiej zaroiło się od czworonogów, których liczba przekroczyła 700 (150 ras).

Podczas wystawy odbywały się liczne pokazy i konkursy. Rywalizowano o miano najpiękniejszego psa myśliwskiego, najpiękniejszego weterana, szczenię, juniora oraz najpiękniejszego psa całej imprezy. Swoje zdolności w prowadzeniu czworonoga wykazali najmłodsi w konkursie na Młodego Prezentera. Odbył się również pokaz Karkonoskiego Klubu Owczarka Niemieckiego.

- Mamy obsadę międzynarodową nie tylko wśród wystawców, ale również wśród sędziów. Zainteresowani mogli podziwiać różne rasy psów ozdobnych. Hodowcy mają możliwość tylko i wyłącznie reklamowania swoich hodowli, udzielania porad. Nie ma możliwości sprzedaży szczeniąt na wystawach – powiedziała prezes
jeleniogórskiego oddziału Związku Kynologicznego w Polsce Teresa Rupniewska.

- W skali roku w Polsce organizowanych jest 120 wystaw, bardzo się cieszymy, że nasza nie traci na popularności, utrzymujemy się na stałym poziomie – dodała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group