Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 8616
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rano ulice były zasypane

Piątek, 15 stycznia 2021, 12:30
Aktualizacja: 12:35
Autor: WAC
Jelenia Góra: Rano ulice były zasypane
Fot. monitoring MPGK
Chciałbym się dowiedzieć, jaka firma odpowiedzialna jest za odśnieżanie naszych dróg i jaki kto ją z tego rozlicza – pisze w mailu o naszej redakcji pan Mariusz, poirytowany problemami jakie dziś rano miał z dojechaniem do pracy.
Faktycznie w nocy (15.01.21) dużo śniegu nasypało, ale opady były zapowiadane już od wielu dni - komentuje nasz Czytelnik. - W takiej sytuacji pługi powinny jeździć już w nocy, żeby ludzie mogli na spokojnie dojechać do pracy. A tak to co? Godzina 7:00 rano, główna arteria naszego miasta - Jana Pawła II cała zasypana, śliska. Ruch utrudniony, samochody jadą maksymalnie 20 km na godzinę i nawet zimowe opony nie pomagają. Nie wspomnę już o drogach bocznych. W centrum jest nawet gorzej. Naprawdę tak ciężko zaplanować odśnieżanie, żeby dojazd nie był utrudniony?
W czwartek w dzień pługi i solarki MPGK przejechały ponad 700 km odśnieżając, polewając solanką i posypując solą jeleniogórskie ulice - mówi rzecznik prasowy spółek miejskich Zbigniew Rzońca. - W nocy z czwartku na piątek przejechały ponad 800 km. Pracował cały sprzęt firmy - siedem specjalistycznych samochodów oraz osiem ciągników. Łącznie w utrzymaniu ulic bierze udział pond 50 osób. Część z nich ręcznie odgarnia śnieg z przejść dla pieszych. W nocy ulice były czarne i prewencyjnie posypane solą, aż do godz. 6.00 - 6.20. Ci, którzy wcześnie wstają widzieli, że nad ranem zaczęło intensywnie padać. Przy takiej ilości śniegu trzeba około godziny, by najważniejsze ulice w mieście znów były czarne - wyjaśnia rzecznik.

Twoja reakcja na artykuł?

11
19%
Cieszy
25
44%
Hahaha
2
4%
Nudzi
3
5%
Smuci
12
21%
Złości
4
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
409
Coraz lepiej
22%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group