Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 3608
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Ranking dolnośląskich samorządów

Czwartek, 25 listopada 2021, 7:07
Autor: WAC
Region: Ranking dolnośląskich samorządów
Fot. Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej
Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego ogłosiła wyniki Rankingu Gmin Dolnego Śląska.

Dolnośląski ranking, który w tym roku został przygotowany po raz pierwszy jest bliźniaczą inicjatywą realizowaną od wielu lat przez regionalne Ośrodki Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego w województwach małopolskim, podkarpackim i lubelskim. W rankingu ocenie poddawane były wszystkie gminy i miasta województwa dolnośląskiego poza miastami na prawach powiatu. O pozycji w zestawieniu danego samorządu decydował wynik wyliczony w oparciu o wskaźniki mierzące jego potencjał i aktywność.

W kategorii gmin do 20 tys. mieszkańców: wygrała Jerzmanowa, wyprzedzając Świeradów Zdrój i Rudną. Wśród gmin powyżej 20 tys. mieszkańców najlepsze były Kobierzyce przed Polkowicami i Kątami Wrocławskimi.

Przy tworzeniu rankingu braliśmy pod uwagę dane finansowe dotyczące gmin, dane demograficzne dotyczące wskaźnika migracji i przyrostu naturalnego - skomentowała Halina Woźniak z będącego partnerem przedsięwzięcia Głównego Urzędu Statystycznego we Wrocławiu. - Analizowaliśmy też inne dane poza statystyczne np. dane z Ministerstwa Finansów czy też np. dane z wyników egzaminów ósmoklasisty.

Twoja reakcja na artykuł?

1
25%
Cieszy
2
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
25%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group