Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 7858
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Rah dalej walecznie…”. Płytka z autografem do wygrania

Poniedziałek, 16 stycznia 2012, 8:58
Aktualizacja: Środa, 18 stycznia 2012, 8:05
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: „Rah dalej walecznie…”. Płytka z autografem do wygrania
Fot. Agrafka
Ponad dwie godziny dobrych bitów i jeszcze lepszych rymów w wykonaniu Rahima, jego brata Minixa, Sota i DJ Bambusa mieli okazję wysłuchać jeleniogórzanie podczas koncertu promującego najnowszy mixtape „33 Obroty”. Podczas imprezy, która odbyła się w Orient Ekspressie wystąpił także raper Buka, Mati, DJ Bili i regionalne suporty.

Urodzinowy Mixtape „33 Obroty” to płyta podsumowująca 15 lat twórczości Rahima, która podzielona jest chronologicznie na cztery etapy artystycznego dorobku Sebastiana Salberta, zebranego z lat 1996-2011. Jest to nie lada gratka dla fanów jednego z pierwszych polskich raperów, ponieważ na krążku znalazły się nie tylko utwory najpopularniejsze m.in. ze składów Paktofonika, Pokahontaz, projektu Homoxymoronomatura z L.U.C., czy też PPA, ale także te mniej znane, które dla wielu nawet wytrawnych znawców twórczości okazały się miłą niespodzianką.

- Płyta powstała z okazji moich 33 urodzin, tzw. chrystusowych. Nazwa „33 Obroty”, nawiązuje również do prędkości, którą ustawia się na płycie winylowej. Najstarszym utworem, jaki znalazł się na niej jest „Psychodela” nagrana z Kalibrem 44 w 1996 r., który również wyprodukowałem. Mam wiele kawałków, które nagrywałem na składankach z różnymi raperami, a które nie dotarły do szerszego grona publiczności, więc po namowie jednego z moich kolegów postanowiłem na mój jubileusz odświeżyć te mniej znane rymy, a tym znanym nadać nowego wyrazu. Oczywiście jest to mixtape, więc znalazły się na nim fragmenty utworów, czyli głównie moje teksty – powiedział Rahim.

Każdym z czterech etapów 15-letniej twórczości zajął się inny DJ, i tak lata 1996-2002 opracowywał muzycznie DJ Celownik, 2003-2006 należą do DJ HWR, na okres 2007-2009 podkłady miksował DJ Bambus, ostatnimi dwoma latami zajął się DJ Bili. Płytę można ściągnąć za darmo ze strony internetowej Rahima lub otrzymać ją w prezencie przy zakupie biletu na koncert trasy promującej mixtape.

- Na płycie znalazły się m.in. fragmenty kawałków z MZD, czyli grupy Mikołowskie Złe Dzieciaki. Była to właściwie paczka znajomych, z którymi powstawały jedne z pierwszych moich rymów. Taką nazwą podpisywaliśmy także autorskie graffiti. Zwrotki zawarte na krążku przedstawiają pewien okres mojego życia, więc pojawiły się mocniejsze kawałki jak „Sens”, czy lżejsze jak właśnie „Spadaj”. Równowaga w życiu jest najważniejsza – dodał Rahim.

Możliwe, że podczas wakacji fani składu „Pokahontaz”, który tworzyli Rahim i Fokus, będą mieli okazję zapoznać się z nowym repertuarem, gdyż planują reaktywować znaną grupę. Na stronie zespołu można już posłuchać singiel pt. „Kuszenie” do płyty Pokahontaz „Rekontakt”, która aktualnie powstaje. Warto dodać, że jej producentem będzie Dino.

Wkrótce na ekrany kin ma wejść także film „Jesteś Bogiem” o zespole Paktofonika, którego członkami byli Fokus, Rahim i śp. Magik. Warto podkreślić, że legendarny raper Piotr Łuszcz zwany Mag Magiem I, urodził się w Jeleniej Górze, co potwierdza książka „Paktofonika” Macieja Pisuka, na podstawie której powstaje film. Pierwsza emisja prawdopodobnie odbędzie się podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni, który planowany jest na maj.
Osoba, która dzisiaj o godz. o 12.00 jako pierwsza zadzwoni do redakcji (075 75 444 00) i poda tytuł krążka 3-X-Klanu, wygra płytę „33 Obroty” z autografem Rahima.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
780
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
19%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
112
Kto podpalił Biedronkę?
 
Karkonosze
Jelenia Góra zielona, Śnieżka biała
 
Polityka
Jelenia Góra: Jerzy Łużniak zostaje w urzędzie
 
Polityka
Jerzy Łużniak nadal prezydentem!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group