Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 6880
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ścięgny: Radny: To wstyd dla gminy

Wtorek, 1 czerwca 2021, 6:01
Autor: WAC
Ścięgny: Radny: To wstyd dla gminy
Fot. użyczone
Ta rudera to wizerunkowy wstyd naszej gminy, a jednocześnie obiekt swoim stanem stwarzający zagrożenie - tak o zrujnowanym budynku, znajdującym się koło Szkoły Podstawowej im. Wł. S. Reymonta w Ścięgnach - mówi radny gminy Podgórzyn Edward Wach.

Gołym okiem widać, że budynek o którym mówi radny gminy Podgórzyn czasy swojej świetności ma już za sobą. Obecnie jest opuszczony i z każdym tygodniem popada w coraz większą ruinę. Obiekt, jak i cała posesja nie jest ogrodzona i zabezpieczona przed dostępem osób postronnych, co grozi niebezpieczeństwem. Jako swoiste kuriozum należy traktować fakt, że wrota części gospodarczej nieruchomości są wykorzystywane jako tablica ogłoszeniowa.

Takich totalnych ruin można doszukać się prawie w każdej miejscowości gminy Podgórzyn – komentuje radny Edward Wach. - W kontraście do nowo wybudowanych obiektów deweloperskich oraz nowo powstałych domów wielorodzinnych, czy też tych starszych, wiekowych zadbanych, remontowanych i modernizowanych domów – totalnie walące się obiekty we wspólnej naszej przestrzeni wyzwalają w nas poczucie wstydu, który ciąży bez wyjątku na całej społeczności lokalnej. Co prawda, te walące się ruiny to nie nasza własność, ale jest nam wstyd. Dzisiaj istnieją możliwości i narzędzia, które Gmina będąca jednostką samorządu terytorialnego może wykorzystać, aby takie obiekty przestały straszyć. Jak choćby w ramach Krajowego Planu Odbudowy – Mieszkania Na Wynajem. Chętnych, młodych na dorobku do zamieszkania (vis-a-vis Szkoły Podstawowej w Ścięgnach) nie zabraknie. Można by też podobnie jak to się stanie w Podgórzynie stworzyć we współpracy z Lokalną Grupą Działania punkt, gdzie turyści będą mogli zaopatrzyć się w wyroby i produkty regionalne

Jak informuje Klaudia Gębczyńska z Referatu Gospodarki Przestrzennej Urzędu Gminy w Podgórzynie - Gmina nie jest zainteresowana zakupem w/w nieruchomości.

Nieruchomość w Ścięgnach vis-a-via Szkoły Podstawowej stanowi własność prywatną pięciu współwłaścicieli i nie jest wpisana do rejestru zabytków - mówi K. Gębczyńska z podgórzyńskiego magistratu. - Gmina Podgórzyn nigdy nie rozważała zakupu tej nieruchomości. Co do stanu budynku, to organem zajmującym się złym stanem technicznym budynków jest Nadzór Budowlany w Jeleniej Górze. Budynek nie stwarza bezpośredniego zagrożenia dla uczestników drogi, przy której się znajduje, gdyż jest od niej oddalony o 3 m - dodaje.

Twoja reakcja na artykuł?

5
6%
Cieszy
34
44%
Hahaha
6
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
6
8%
Złości
26
34%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (43) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group