Sobota, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 1945
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Radny SLD: Prezydent poprawia swój wizerunek sprzedając czyjeś działania jako swoje

Piątek, 2 marca 2012, 14:05
Aktualizacja: Sobota, 3 marca 2012, 8:06
Autor: Es
JELENIA GÓRA: Radny SLD: Prezydent poprawia swój wizerunek sprzedając czyjeś działania jako swoje
Radny Wojciech Chadży (z prawej) ma nadzieję, że prezydent "po raz ostatni" wykorzystał czyjś pomysł do poprawy swojego wizerunku.
Fot. RED
O dziesięć procent zwiększą się dodatki mieszkaniowe dla najuboższych mieszkańców Jeleniej Góry. O takie rozwiązanie wnosił na początku lutego w interpelacji radny Sojuszu Lewicy Demokratycznej Wojciech Chadży. Tymczasem prezydent miasta Marcin Zawiła z Platformy Obywatelskiej inicjatywę przypisał sobie.

Do sprawy ustosunkował się radny Wojciech Chadży na swoim blogu (www.chadzy.pl) – Dodatki te zostały istotnie zwiększone, co bardzo cieszy. Problem jest w tym, że jako inicjatorów tej uchwały Prezydent Zawiła podaje siebie i radnych Klubu PO. Natomiast zapomina dodać, że to ja w imieniu Klubu Radnych SLD złożyłem w dniu 3.02.2012 wniosek o zwiększenie tego dodatku, co miało złagodzić wprowadzenie podwyżki cen wody – pisze radny przedstawiając stosowny dokument.

W odpowiedzi radny Chadży otrzymał pismo od prezydenta miasta, który 27 lutego, poinformował że sam „z własnej inicjatywy“ złożył projekt podwyżki dodatków mieszkaniowych o 10 punktów procentowych. Wcześniej szef miasta rozesłał do mediów komunikat, że wprawdzie deklarował na poprzednim posiedzeniu rady miasta, iż wskaźniki dodatków wzrosną o sześć procent, to jednak po konsultacji z Klubem PO podjął decyzję o ich podwyższeniu o 10%, żeby rodzinom żyjącym w najtrudniejszych warunków zrekompensować wzrost kosztów utrzymania.

– Po 25 dniach zastanawiania się, prezydent uznał, że lepiej sobie przyznać inicjatywę w tym działaniu. Lepiej „sprzedać czyjeś starania jako swoje” aby poprawić swój wizerunek – komentuje radny Wojciech Chadży podkreślając swą nadzieję, że taka sytuacja już się więcej nie powtórzy.

Dodatek mieszkaniowy otrzymują rodziny, których nie stać na bieżące opłaty za mieszkanie. Jednak kwota dodatku dotyczy nie tylko samego czynszu, brane są też pod uwagę inne koszty związane z utrzymaniem mieszkania, jak utrzymanie części wspólnych nieruchomości, wydatki za wodę i odprowadzanie ścieków, itp.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (46) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group