Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6754
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Radny podejrzany

Piątek, 17 czerwca 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 19 stycznia 2006, 10:35
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Czy Robert Prystrom stanie przed sądem?

Prokuratura Rejonowa w Kamiennej Górze postawiła Robertowi Prystromowi zarzut znieważenia funkcjonariuszy publicznych. Radny jest podejrzany o obrazę prezydenta Jeleniej Góry oraz radnych.
Doniesienie złożył kilka miesięcy temu prezydent Józef Kusiak, który poczuł się urażony publikacjami Prystroma w prasie lokalnej.

Radny w sponsorowanych artykułach nie pozostawił suchej nitki na włodarzach miasta, krytykując największe inwestycje. W tekstach jest mowa m.in. o „niemocy kastrata oraz impotencji władzy”.
– Nie obrażałem władzy, tylko oceniałem jej zachowanie – mówi Prystrom. – W prasie ogólnopolskiej używa się dużo dosadniejszych słów. Osoby publiczne powinny zdawać sobie sprawę, że będą krytykowane.

Za znieważenie funkcjonariusza publicznego grozi nawet rok więzienia. Nie jest jednak powiedziane, że Prystrom stanie przed sądem. Prokuratura nie sformułowała jeszcze aktu oskarżenia. Równie dobrze może umorzyć postępowanie. – Zapoznaję się z linią obrony radnego – mówi prokurator Ewa Szumińska. – Decyzja zapadnie do końca czerwca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group