Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 10331
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Radny H. Papaj: To jest budżet na przetrwanie władzy, a nie miasta

Środa, 27 stycznia 2021, 7:57
Aktualizacja: 8:14
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Radny H. Papaj: To jest budżet na przetrwanie władzy, a nie miasta
Fot. Przemek Kaczałko
Wracamy do tematu budżetu Jeleniej Góry na rok 2021. Tym razem jego plusy i minusy omówił radny Hubert Papaj z Bezpartyjnych Samorządowców.

Radny Papaj zaznacza, że jak każdy budżet - ten na 2021 rok ma swoje plusy i minusy.

Są rzeczy, które nam się podobają - mówimy tu o remontach ulic, budowie hali przy Szkole Podstawowej Nr 8, budowie boiska przy "Handlówce", placach zabaw i wiele innych rzeczy... Ale są też inwestycje, z którymi się nie zgadzamy - np. barejowski "miś" w postaci zameczku na Zabobrzu. Zabrakło nam mieszkań komunalnych - prezydent Łużniak obiecywał w kampanii 500 mieszkań w ciągu 5 lat, a mamy trzeci rok kadencji i żadnego mieszkania. To także kwestia żłobka, remontu estakady na Zabobrzu. To także zapobieganie podwyżkom cen za śmieci, wodę, czyli inwestycje, które temu by zapobiegły - wymieniał Hubert Papaj.

Radny Bezpartyjnych Samorządowców określa dokument przegłosowany przez radnych Koalicji Obywatelskiej jako budżet na przetrwanie władzy, a nie miasta.

Ma on na celu partykularne interesy - tu ławeczka, tu latarnia, tu kładka, kawałek chodnika, żeby wszyscy byli zadowoleni, ale tak naprawdę nikt nie jest zadowolony. Najbardziej brakuje tu strategii, wizji kluczowych inwestycji, które miałyby pchnąć Jelenią Górę na drogę rozwoju, a nie marazmu. Trzeci rok kadencji J. Łużniaka nie ma takich propozycji, nawet nie ma zaproszenia do rozmów, abyśmy wspólnie opracowali inwestycje rozwojowe - ocenił H. Papaj, któremu brakuje w Wieloletniej Prognozie Finansowej kluczowych inwestycji. - Jerzy Łużniak mówił o ożywieniu centrum miasta - miała być La Rambla i inne rzeczy - dodał radny, który wspomniał też o niewielkich środkach na wymianę źródeł ciepła (walka ze smogiem).

Twoja reakcja na artykuł?

35
47%
Cieszy
21
28%
Hahaha
2
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
5%
Złości
12
16%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (87)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
848
Tak
21%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group