Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7742
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Radni zdecydowali – będą podwyżki płac

Środa, 28 marca 2018, 12:18
Aktualizacja: Czwartek, 29 marca 2018, 9:15
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Radni zdecydowali – będą podwyżki płac
Fot. Przemek Kaczałko
Wczorajsza (27.03) sesja Rady Miejskiej miała burzliwy przebieg podczas dyskusji o zmianach w budżecie miasta na 2018 rok. Sprawę poprawek zgłoszonych przez opozycyjnych wobec prezydenta radnych, opiszemy osobno. Ważną wiadomością dla około 1400 pracowników sfery komunalnej jest przegłosowanie podwyżek – średnio o 300 zł brutto.

Jeleniogórscy radni podjęli decyzję o zwiększeniu wydatków na wynagrodzenia i pochodne z przeznaczeniem na podwyżki wynagrodzeń od kwietnia br. dla pracowników zatrudnionych w jednostkach organizacyjnych miasta (nie dotyczy spółek miejskich) o kwotę niemal 4,6 mln zł. Jak zapowiada prezydent, pieniądze mają trafić szczególnie do najmniej zarabiających, a o wysokości podwyżki będą decydować dyrektorzy poszczególnych jednostek.

Większe środki pojawią się też na organizację obchodów 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Do planowanych 100 tysięcy złotych dodano jeszcze 200 tysięcy. Z kolei na Juwenalia zapisano 70 tysięcy złotych (wcześniej nie planowano wydatków na ten cel).

Poza tym maleje dziura w oświacie, bowiem z zakładanych 10 milionów niedoboru, 2 miliony przesunięto podczas sesji budżetowej, natomiast wczoraj zapisano zwiększenie części oświatowej subwencji ogólnej o 1,161 mln zł, a więc według szacunkowych wyliczeń brakuje jeszcze 7 milionów złotych.

Zmiany w budżecie dotyczą także wprowadzenia nowych zadań inwestycyjnych. Zaplanowano 1 milion złotych na rozbudowę Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ul. Kruszwickiej (w sumie inwestycja ma kosztować 4 miliony złotych, w tym 3 miliony zostaną zapisane na przyszły rok, a Miasto liczy na wsparcie z PFRON w wysokości połowy kosztów). Na utworzenie Otwartej Strefy Aktywności zapisano 481 tysięcy złotych, dzięki tym środkom ma zostać utworzonych pięć placów zabaw, siłowni zewnętrznych (ul. Komedy-Trzcińskiego, Plac Różany, Tkacka, Bronka Czecha i Okrężna). Zwiększono również środki na rozstrzygnięte przetargi z dofinansowaniem unijnym, których wybrane oferty były wyższe niż zakładano, czyli I etap termomodernizacji budynków oświatowych, pumptrack i bulwar cieplicki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (55) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group