Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 8979
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Radni wybrali komisje

Środa, 12 grudnia 2018, 6:10
Aktualizacja: Piątek, 14 grudnia 2018, 12:34
Autor: WAC
Powiat: Radni wybrali komisje
Fot. WAC
Wybór członków sześciu komisji zdominował obrady wczorajszej (11.12) II sesji Rady Powiatu Jeleniogórskiego.

Podczas obrad radni zapisywali się do poszczególnych komisji. Następnie z grona chętnych do pracy w danym gremium wybierali jego przewodniczącego, zastępcę oraz sekretarza.

- Zdecydowaliśmy, że w obecnej kadencji radni będą pracować w sześciu komisjach – mówi starosta Krzysztof Wiśniewski. - Dwie z nich, czyli rewizyjna oraz skarg, wniosków i petycji zostały narzucone przez prawo. Pozostałe to: komisja budżetu, finansów i majątku powiatu, komisja spraw społecznych, komisja budownictwa, infrastruktury i rozwoju powiatu oraz komisja turystyki, sportu i promocji powiatu. Ta ostatnia to nowość w tej kadencji, gdyż uznaliśmy, że temat turystyki jest na tyle ważny dla rozwoju naszego powiatu, że należy jej poświęcić szczególną uwagę

Z kronikarskiego obowiązku dodajmy, że przewodniczącym komisji rewizyjnej został Wojciech Poczynek, komisji skarg, wniosków i petycji – Włodzimierz Stoch, komisji budżetu, finansów i majątku powiatu – Bogusław Chodak, komisji spraw społecznych – Grzegorz Rybarczyk, komisji budownictwa, infrastruktury i rozwoju powiatu – Leszek Supież, a komisji turystyki, sportu i promocji powiatu - Maciej Gałęski.

Podczas sesji odbyła się tez bardzo miła uroczystość wręczenia nagród najlepszym uczniom z podlegających powiatowi szkół średnich. W gronie wyróżnionych stypendium Rady Powiatu Jeleniogórskiego znaleźli się: uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych Sylwia Woźniak, Krzysztof Wawrzyniak, Bartłomiej Madej oraz uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie: Aleksandra Wronecka i Jakub Kania.

Nagrodami Starosty Jeleniogórskiego wyróżniono uczniów szkoły z Piechowic: Marcina Kolasińskiego, Jakuba Ziemniaka i Małgorzatę Babik. Listy gratulacyjne w związku z otrzymaniem Stypendium Prezesa Rady Ministrów wręczono Julii Modrzejewskiej, Aleksandrze Pająk (obie ZSOiMS) oraz Krzysztofowi Wawrzyniakowi (ZSTiL) oraz Stypendium zDolny Śląsk Marcinowi Zawół (ZSOiMS).

Radnych odwiedziły też dzieci z Domu Dziecka im. Marii Konopnickiej w Szklarskiej Porębie, żeby podziękować za wsparcie i życzliwość.

Twoja reakcja na artykuł?

7
47%
Cieszy
0
0%
Hahaha
6
40%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
64
Tak
75%
Nie
14%
Było blisko...
11%
 
Głos ulicy
Wielka dziura – wjechałem w nią 2 razy
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Kultura
Ponad Churami w Sobieszowie
 
Turystyka
Perełka odzyskuje blask – hotel Sanssouci w Karpaczu
 
Kultura
Sanie rogate – wczoraj i dziś
 
Co jest grane w Norwidzie?
"Mąż mojej żony" w teatrze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group