Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 7240
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Radni w Bambergu

Piątek, 1 lipca 2022, 7:01
Autor: WAC
Powiat: Radni w Bambergu
Fot. Starostwo Powiatowe
Radni powiatu karkonoskiego oraz pracownicy merytoryczni Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze, na zaproszenie starosty Powiatu Bamberg Johanna Kalba oraz radnych powiatu Bamberg, wzięli udział w uroczystej sesji rad powiatów.

Wspólna sesja była doskonałą okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń. W ramach grup roboczych uczestnicy spotkania rozmawiali o dalszych perspektywach rozwoju turystyki międzynarodowej w czasie po pandemii. Szczegółowo omówiono również sytuację związaną z bezpieczeństwem i zarządzaniem kryzysowym w każdym w powiatów. W rozmowach uwzględniono ponadto analizę funkcjonujących systemów zapobiegania katastrofom, walki z ich skutkami i działaniem systemu współpracy Ochotniczych Straży Pożarnych.

Współpraca między powiatami trwa od 15 lat – mówi przewodniczący Rady Powiatu Karkonoskiego Eugeniusz Kleśta. - Na początku odbywała się głównie na poziomie starostów. Od momentu gdy zostałem przewodniczącym rady nasze kontakty z jedynie kurtuazyjnych wyjazdów przeszły na poziom roboczych spotkań. Przed wyjazdem do naszych partnerów ustalamy temat spotkania, aby można było zobaczyć jak dana dziedzina życia społecznego funkcjonuje u nich i czy jest jakaś zbieżność z tym jak jest u nas. Patrzymy też, czy pewne rozwiązania można przenieść na nasz grunt. Jednym z ostatnich efektów naszej współpracy były transporty darów z Niemiec jakie trafiły za naszym pośrednictwem do ogarniętej wojną Ukrainy.

Twoja reakcja na artykuł?

2
22%
Cieszy
5
56%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group