Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 5423
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Radni migali się od pracy stacjonarnej?

Czwartek, 10 marca 2022, 7:10
Aktualizacja: 7:11
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Radni migali się od pracy stacjonarnej?
Fot. Przemek Kaczałko (archiwum)
Od 1 marca w Polsce zniesiono limity osób w pomieszczeniach zamkniętych. Mimo to, posiedzenia komisji stałych Rady Miejskiej nadal odbywają się zdalnie.

Prawdopodobnie wygoda (możliwość udziału w komisjach i sesji będąc w domu, samochodzie czy w pracy) jest dla jeleniogórskich radnych ważniejsza, niż rzetelna praca stacjonarna w miejscu do tego przeznaczonym. Sejm, Senat, rady gmin i powiatów w wielu miejscach kraju wróciły do pracy stacjonarnej (lub hybrydowej, czyli część stacjonarnie, część zdalnie), ale nie w Jeleniej Górze. Na początku marca odbyły się dwa posiedzenia komisji stałych - oba poprzez Skype. Zapytaliśmy wówczas przewodniczącego Rady o przyczyny...

Odpowiadam za organizację pracy Rady, niemniej jednak przewodniczący komisji mają takie same uprawnienia w ramach pracy swojej komisji. To suwerenna decyzja przewodniczących komisji. Wielokrotnie mówiłem, że jestem zwolennikiem, żebyśmy się spotykali twarzą w twarz, bo wtedy widać emocje, sposób wyrażania opinii i jest łatwa komunikacja - powiedział Wojciech Chadży, przewodniczący Rady Miejskiej Jeleniej Góry.

Praktycznie każda sesja zdalna (z użyciem programu e-sesja) wiąże się z problemami technicznymi. Jedno z posiedzeń musiało być niedawno przerwane i przełożone na kolejny dzień, bowiem przez kilka godzin obsługa Rady nie potrafiła sobie poradzić z problemami technicznymi. Warto przypomnieć, że na początku pandemii radni obradowali w trybie zdalnym korespondencyjnym, co jeszcze bardziej ograniczało transparentność obrad - wówczas wprowadzano m.in. podwyżki opłat dla mieszkańców. Można zatem odnieść wrażenie, że części radnym nie zależy na tym, żeby toczyć dyskusję w obecności mieszkańców.

Czy najbliższa sesja odbędzie się stacjonarnie?

Nie wiem czy sesja odbędzie się w tym miesiącu, ale jeśli będzie to podejmę taką decyzję, żeby nie szkodziła nikomu - odpowiedział 2 marca W. Chadży, nie deklarując czy wróci do obrad stacjonarnych.

Jak się okazało dzisiaj (10.03) presja ma sens i radni mają wrócić do pracy stacjonarnej.

Moja Komisja Skarg, Wniosków i Petycji będzie obradować w trybie stacjonarnym. Już nie będzie komisji online - poinformowała nas Beata Wójtowicz, która zapowiada, że stosowna zmiana zostanie wprowadzona w Biuletynie Informacji Publicznej, gdzie można znaleźć szczegóły dotyczące posiedzeń komisji i sesji. - Wszystkie komisje wracają do pracy stacjonarnej - wczoraj wiceprzewodnicząca obdzwaniała radnych informując o zmianie - dodała radna.

Jak wynika z powyższego, była to jednak decyzja odgórna, a nie poszczególnych przewodniczących komisji.

Twoja reakcja na artykuł?

2
3%
Cieszy
11
18%
Hahaha
3
5%
Nudzi
1
2%
Smuci
21
34%
Złości
24
39%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (45) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group