Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 7259
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Rada za zmianą nazwy powiatu

Piątek, 28 lutego 2020, 7:01
Aktualizacja: Sobota, 29 lutego 2020, 9:18
Autor: WAC
Powiat: Rada za zmianą nazwy powiatu
Fot. WAC
Przyjęcie uchwały wyrażającej zgodę na wystąpienie przez Starostę Jeleniogórskiego do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, za pośrednictwem Wojewody Dolnośląskiego, z wnioskiem o dokonanie zmiany nazwy Powiatu Jeleniogórskiego na Powiat Karkonoski było najważniejszym punktem w porządku obrad wczorajszej (27.02) sesji Rady Powiatu Jeleniogórskiego. Uchwałę poparło piętnastu radnych, przy dwóch głosach wstrzymujących.

Wczorajsza uchwała jest kamieniem milowym w staraniach podjętych przez obecny Zarząd Powiatu Jeleniogórskiego na drodze do zmiany jego nazwy na Powiat Karkonoski. Jej podjęcie poprzedziły konsultacje społeczne, w których większość głosujących poparła koncepcję zmiany nazwy powiatu. Głos w tej sprawie zabrały też rady gmin leżących na terenie powiatu. Pięć z nich (Piechowice, Podgórzyn, Szklarska Poręba, Janowice Wielkie i Jeżów Sudecki) poparły pomysł zmiany nazwy powiatu, dwie były przeciw (Stara Kamienica i Mysłakowice), dwie nie zajęły stanowiska (Kowary i Karpacz). Jak podkreślano podczas sesji - proponowana zmiana nie pociąga za sobą obowiązku wymiany przez mieszkańców powiatu dokumentów tj.: dowodów osobistych, praw jazdy czy dowodów rejestracyjnych.

Zmiana nazwy przyniesie lepszą rozpoznawalność naszego powiatu i będzie też korzystna promocyjnie – mówi starosta jeleniogórski Krzysztof Wiśniewski. - Również mieszkańcy i organizacje pozarządowe chcą się identyfikować z Karkonoszami, umieszczając je w nazwach swoich instytucji. Znamy też liczne produkty regionalne: m.im karkonoskie sery, miody karkonoskie, likiery karkonoskie. Więc to właściwie ludzie zdecydowali, że tą marką, z którą chcą się identyfikować są Karkonosze.

Twoja reakcja na artykuł?

10
15%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
5%
Nudzi
2
3%
Smuci
22
33%
Złości
29
44%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (61) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group