Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 6483
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Rada za zmianą nazwy powiatu

Piątek, 28 lutego 2020, 7:01
Aktualizacja: Sobota, 29 lutego 2020, 9:18
Autor: WAC
Powiat: Rada za zmianą nazwy powiatu
Fot. WAC
Przyjęcie uchwały wyrażającej zgodę na wystąpienie przez Starostę Jeleniogórskiego do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, za pośrednictwem Wojewody Dolnośląskiego, z wnioskiem o dokonanie zmiany nazwy Powiatu Jeleniogórskiego na Powiat Karkonoski było najważniejszym punktem w porządku obrad wczorajszej (27.02) sesji Rady Powiatu Jeleniogórskiego. Uchwałę poparło piętnastu radnych, przy dwóch głosach wstrzymujących.

Wczorajsza uchwała jest kamieniem milowym w staraniach podjętych przez obecny Zarząd Powiatu Jeleniogórskiego na drodze do zmiany jego nazwy na Powiat Karkonoski. Jej podjęcie poprzedziły konsultacje społeczne, w których większość głosujących poparła koncepcję zmiany nazwy powiatu. Głos w tej sprawie zabrały też rady gmin leżących na terenie powiatu. Pięć z nich (Piechowice, Podgórzyn, Szklarska Poręba, Janowice Wielkie i Jeżów Sudecki) poparły pomysł zmiany nazwy powiatu, dwie były przeciw (Stara Kamienica i Mysłakowice), dwie nie zajęły stanowiska (Kowary i Karpacz). Jak podkreślano podczas sesji - proponowana zmiana nie pociąga za sobą obowiązku wymiany przez mieszkańców powiatu dokumentów tj.: dowodów osobistych, praw jazdy czy dowodów rejestracyjnych.

Zmiana nazwy przyniesie lepszą rozpoznawalność naszego powiatu i będzie też korzystna promocyjnie – mówi starosta jeleniogórski Krzysztof Wiśniewski. - Również mieszkańcy i organizacje pozarządowe chcą się identyfikować z Karkonoszami, umieszczając je w nazwach swoich instytucji. Znamy też liczne produkty regionalne: m.im karkonoskie sery, miody karkonoskie, likiery karkonoskie. Więc to właściwie ludzie zdecydowali, że tą marką, z którą chcą się identyfikować są Karkonosze.

Twoja reakcja na artykuł?

10
15%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
5%
Nudzi
2
3%
Smuci
22
33%
Złości
29
44%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (61)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
582
Jest nowy
7%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Zmarł po wybuchu
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group