Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 8046
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Punkowy dzień w Empiku

Wtorek, 2 września 2008, 15:11
Aktualizacja: 15:20
Autor: Angela
Jelenia Góra: Punkowy dzień w Empiku
Fot. komor
Miłośnicy punk – rocka już 13 września będą mieli okazję spotkać z dwiema legendarnymi kapelami. W salonie Empiku w Jeleniej Górze o godzinie 11. będzie gościł zespół Leniwiec, a o 15. pojawią się muzycy z Farben Lehre.

Leniwiec to zespół grający melodyjnego punk-rocka pochodzący z Jeleniej Góry. Punk w ich wykonaniu to nie tylko mocne hasła o sprawach, które uważają za słuszne i ważne, ale też zabawa, dowcip i humor. Pierwsza płyta ukazała się w 2001 roku, po sześciu latach działalności zatytułowana: „Z tarczą lub na tarczy”. Po wysłuchaniu tego materiału Jurek Owsiak zaprosił Leniwca na Przystanek Woodstock. Zespół zagrał prawie 400 koncertów w 9 krajach, grając z największymi gwiazdami i legendami sceny punk-rockowej. W latach 2003 i 2004 ukazały się kolejne płyty „Uprzedzenia” i „Crazy Bros”. Początek 2008 roku to, kultowa wśród miłośników alternatywnych brzmień, trasa Punky Reggae Live. Wraz z grupami Farben Lehre i Koniec Świata zespół Leniwiec odwiedza 28 największych miast w Polsce, w tym między innymi Jelenią Górę.

Farben Lehre natomiast to polski zespół punkowy, który powstał w 1986 roku z inicjatywy Wojciecha Wojdy oraz Marka Knapa. Na swoim koncie mają liczne występy w całej Europie. Ich pierwsza płyta, "Bez Pokory", została wydana w 1991 roku. Dotychczas ukazało się 7 studyjnych albumów, jedna "koncertówka", nagrania archiwalne zebrane pod szyldem "Garażówka" oraz liczne kompilacje. 13 września w jeleniogórskim empiku, zespół będzie promował swoją najnowszą płytę pt."Snukraina"

Każdy z odwiedzających Empik w przyszłą sobotę, 13 września, będzie mógł porozmawiać z wykonawcami zespołów Leniwiec i Farben Lehre, zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie i otrzymać autograf.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group