Piątek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 4007
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Psie piękności – małe i duże

Poniedziałek, 1 maja 2017, 9:13
Aktualizacja: Środa, 3 maja 2017, 7:19
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Psie piękności – małe i duże
Fot. Przemek Kaczałko
Wiosenna wystawa psów rasowych, organizowana przez jeleniogórski oddział Związku Kynologicznego w Polsce, już za nami. Przez dwa dni (29–30.04) Park Sportowy Złotnicza wyglądał jak psi park – w sumie do konkursu przystąpiło niemal tysiąc czworonogów.

W sobotę ocenie sędziów poddawano psy z trzech grup (ponad 300 psów), natomiast w niedzielę była to pełna wystawa rangi krajowej, a więc dziesięć grup (niemal 650 czworonogów). Zarówno uczestnicy, jak i zwiedzający byli bardzo zadowoleni z organizacji imprezy

Wśród prezentowanych psów było wiele niespotykanych na co dzień ras, jak np. bichon frise, które często mylone są z pudlami. - Zaczęło się 11 lat temu, kiedy kupiliśmy pierwszą suczkę. Zakochaliśmy się w tej rasie i w tej chwili mam 8 piesków tej rasy, ale to trzeba kochać – wyznała pani Magdalena Pilszak z Boguszowa-Gorc. - W ciągu roku jeździmy na około 60 wystaw, do Jeleniej Góry zawsze chętnie przyjeżdżaliśmy, ponieważ jest to nasz przyjacielski oddział – dodała przedstawicielka wałbrzyskiego oddziału Związku Kynologicznego w Polsce.

Zawody w Jeleniej Górze miały rangę krajową, a więc psy mogły się ubiegać o wniosek na czempiona Polski. Coraz częściej wystawcy z zagranicy ubiegają się o takie tytuły w naszym kraju, a obsada sędziowska również jest międzynarodowa. - Sędzia ocenia kondycję psa na danej wystawie – nie tylko wygląd, ale również zachowanie, jego przygotowanie do wystawy. Nie ma jako takiego posłuszeństwa, ale chodzi o współpracę tzw. handera, czyli osoby, która wystawia – z psem – wyjaśniła Anna Rychlewska, prezes ZKwP w Jeleniej Górze.

Prezentacje odbywały się w hali oraz na bocznym boisku kompleksu przy ul. Złotniczej. Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Jeleniej Góry oraz pod patronatem medialnym Jelonki.com. Kolejna okazja już 25 czerwca na stadionie przy ul. Lubańskiej, gdzie odbędzie się Karkonoska Wystawa Psów Rasowych, zaś w październiku br. kolejne dwie wystawy przy Złotniczej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group