Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 8839
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Przywrócić rangę centrum uzdrowiska

Środa, 3 sierpnia 2011, 9:10
Aktualizacja: 9:11
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Przywrócić rangę centrum uzdrowiska
Fot. RED
Nie na placu Piastowskim, ale na placu ks. Ściegiennego powinno pulsować rytmem życie Uzdrowiska Cieplice. Zmierzają do tego założenia nowych gospodarzy Zdroju oraz samorządowców.

KGHM I Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych, który z końcem minionego roku został właścicielem Uzdrowiska Cieplice, zapowiedział przebudowę Długiego Domu, jednej z najstarszej budowli w tej części miasta. Dziś mieszczą się tam, między innymi, biura zarządu uzdrowiska, gabinety lekarskie i pomieszczenia Cieplickiego Centrum Kultury.

Zabytek pochodzący z lat 1689-93, będący pierwotnie częścią kompleksu klasztornego cystersów, ma być jednak zmodernizowany i przystosowany na potrzeby hotelu. Na zapleczu w innych obiektach poklasztornych trwają prace, dzięki którym będzie się tam mogło przeprowadzić Muzeum Przyrodnicze i CCK „Przystań Twórcza”.

A przypomnijmy, że zanim do Długiego Domu wprowadziła się administracja zdroju, a obiekt przebudowano, w pomieszczeniach eksponowano eksponaty z kolekcji Schaffgotschów. W latach 50. wywieziono je z Cieplic i uzupełniły zbiory różnych placówek muzealnych w Polsce.

Aktualne działania z pewnością przyczynią się do skupienia zainteresowania gości uzdrowiska placem ks. Ściegiennego, który dziś wydaje się zapomniany, a właśnie tu – jak podkreśla Stanisław Firszt, dyrektor Muzeum Przyrodniczego – przed laty koncentrowało się życie zdroju. Rewitalizacji tego zakątka ma przysłużyć się także zagospodarowanie bulwarów nad Kamienną, które obecnie są zaśmiecone i zaniedbane.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
62
Tak
74%
Nie
15%
Było blisko...
11%
 
Głos ulicy
Wielka dziura – wjechałem w nią 2 razy
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Kultura
Ponad Churami w Sobieszowie
 
Turystyka
Perełka odzyskuje blask – hotel Sanssouci w Karpaczu
 
Kultura
Sanie rogate – wczoraj i dziś
 
Co jest grane w Norwidzie?
"Mąż mojej żony" w teatrze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group