Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 4378
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przystanek znów „skatowany”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 31 sierpnia 2008, 8:16
Aktualizacja: 8:16
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Wandale nie mają litości dla Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. W sobotę chuligani zniszczyli wiatę przystankową przy starym szpitalu (ul. Wolności/Żeromskiego). Przystanek „ma” pecha, bo znajduje się na chuligańskim szlaku. Został już uszkodzony kilka razy.

To nie jedyna wiata, którą łobuzy traktują kamieniami, pięściami i sprejem. W Jeleniej Górze próżno chyba szukać przystanku, którym by się nie zainteresowali. Z tego powodu MZK traci rocznie setki tysięcy złotych. Pieniądze podatników idą w błoto, bo z reguły wkrótce po wymianie szyby, trafia w nią wandal i trzeba raz jeszcze płacić za naprawę wiaty.

A chuligani z reguły pozostają nieuchwytni. Potwierdzają ją wyjątki. Zimą strażnikom miejskim udało się złapać bandę pijanych łysoli, którzy wyładowywali swoją energię na budce przystankowej. Jednak kary, jakie z tego tytułu ponoszą sprawcy, są na tyle niskie, że nie zniechęcają do powrotu na przestępczą i bezsensowną drogę niszczenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

KochaSJG1983 31-08-2008 8:36
Jak widać gówniarzom się nudzi...
Man.Gusta 31-08-2008 10:33
A może by tak zamontować kamerkę. To by pomogło i Policja lub nasi super stażnicy miejscy mieli by pole do popisu. A dla tej DZIELNEJ MŁODZIEŻY oby złapanej, chciałbym najwyższy wymiar kary - czyli zamlaowanie wszystkich napisów w mieście i naprawienie szkód - oczywiście na koszt własny.
~JeleniogórzaninT 31-08-2008 10:36
Kolejny dowód że pilnie potrzebny jest monitoring i to nie tylko w ścisłym centrum. A wszelkie "mordownie" gdzie piją chuligani wynieść za miasto.
KochaSJG1983 31-08-2008 11:47
Do Man.Gusta: Taka kamerka nic nie pomoże, bo zostanie zniszczona przez jeleniogórską młodzież, która musi się przecież na czymś wyżyć, a taki przystanek, bądź przysłowiowa kamerka będzie idealnym celem dla nich. Dlaczego na skrzyżowaniu ulic Wolności i Powstańców Wlkp. nie ma żadnych sygnałów o agresywnej młodzieży? Bo tam są zamontowanie dwie kamery, które monitorują tamto skrzyżowanie. Problem istnieje w miejscach, które są niebezpiecznymi miejscami w samej Jeleniej Górze. Musi dojść do tragedii, żeby znalazły się środki finansowe na zamontowanie monitoringu wizyjnego miasta? Na samym Placu Ratuszowym ów monitoring działa.
~zły do szpiQ 31-08-2008 11:50
~tolerant 31-08-2008 12:00
łysole? to, że w modzie (w cenie) są krótkie włosy nie znaczy, że w ten sposób można szufladkować ludzi... gwizdy dla autora...
~Platnik 31-08-2008 12:20
Ciekawe czy , ktoś z odpowiedzialnych za porządek tj. policji czy straży miejskiej rozpocząl dochodzenie czy sledztwo aby dopaść tych zwyrodnialych d...li i publiczne ukarać z pokazuwą w mediach. A ten przklad jest kolejnym dowodem na to jakie kpiny sobie robia bezkarni chuligani z policji i tej nieudolnej straży miejskiej która takie nagmnne dewastacje toreruje bo nie potrafi ich nawet wykryć, wlapać i ukarać.A spoleczeństwo patrzy z politowaniem na ten caly cyrk i placi chojnie na kosztowne nieefektywne sluzby i placi za wybryki ,dewastację i wyniszczenia dokonane przez szubrawów chuliganow. To się chyba zmieni kiedy, zmieni się szeroko rozumiana dyscyplinę w obu przypadkach .
~Iza 31-08-2008 15:19
Część młodzieży najwyraźniej posiada zbyt wiele wolnego czasu i energii, którą można by wykorzystać z pożytkiem. Zasądzić wykonanie prac na rzecz miasta, wartości powiedzmy 5,000 na łebka, a rodzaj prac i sposób nadzoru pozostawić do decyzji policji i władz miejskich. Po czym odławiamy delikwenta z domu przed świtem, skuwamy elegancko, odwozimy na miejsce i wręczamy narzędzia pracy. Młynówka ponoć dalej śmierdzi, nie? Może by przestała.... Chaszcze też trzeba wykosić, wiaty ponaprawiać... kupa roboty. Dwóch pracowników SW ze środkami przymusu bezpośredniego w łapkach i robota hula aż miło.
~ 31-08-2008 21:28
Jak złapią powinni łapy poobcinać i spokój.....jednemy by obcieli potek 10 nastepnym i nikt wiecej by sie nie odwazył :P
~Sabath 31-08-2008 21:42
im za takie malowanie to płacą
~Redaktorze ostrzej! 1-09-2008 13:58
Trzeba było napisać panie redaktorze: " Z winy złej pracy służb porządkowych i nieodpowiedzialnych rodziców znów w Jeleniej Górze doszło do aktu wandalizmu" lub coś w tym stylu. Dlaczego pan oszczędza prawdziwych winowajców? Malują smarkacze. Mają z tego radość. Dlaczego malują? Bo mają ku temu warunki! Teraz juz naprawdę nie ma czasu na Wersal.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group