Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 5051
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: "Przyroda Gór Kaczawskich" - prelekcja Mariana Bochynka

Wtorek, 18 stycznia 2005, 0:00
Aktualizacja: Środa, 8 lutego 2006, 15:36
Autor: Damian Zacharski (DZ)
Jelenia Góra: "Przyroda Gór Kaczawskich" - prelekcja Mariana Bochynka
Fot. Damian Zacharski (DZ)
W piątek 13 stycznia w Muzeum Przyrodniczym zaprezentowana została kolejna prelekcja ilustrowana przeźroczami. Tym razem jej autorem był Marian Bochynek, który zabrał nas w podróż po Górach Kaczawskich.

W trakcie pokazu można było przyjrzeć się dokładnie nie tylko pięknym krajobrazom gór i lasów, ale również zejść głęboko pod powierzchnię ziemi do jaskiń. Panu Marianowi w czasie swoich wędrówek udało się odwiedzić wiele ciekawych i fascynujących miejsc, jednak Góry Kaczawskie stały się głównym źródłem jego zainteresowań oraz inspiracji. Do prezentacji bogatej kolekcji slajdów użyto po raz kolejny techniki diaporamy, która zyskała ostatnimi czasy na popularności. Stało się to głównie za sprawą lepszych efektów wizualnych. Ze względu na problemy techniczne związane ze sprzętem audio, zabrakło niestety oprawy muzycznej. Jednak nie w płynęło to negatywnie na zainteresowanie widowni. Wręcz przeciwnie, niecodzienne fotografie przedstawiające miejsca do których wielu z nas nie ma dostępu wywarły wrażenie na niejednej osobie. Piękne, a zarazem mroczne zakamarki podziemi, które natura kształtowała przez lata to widok niedostępny na co dzień dla naszych oczu.

Warto również wspomnieć o fakcie, iż Marian Bochynek jest jedną z osób, która od lat już walczy o trwałe zabezpieczanie i ochronę takich miejsc jak Kaczawy przed różnego rodzaju zakładami, które w dużym stopniu wpływającymi na degradację tych bogactw przyrody. Miejmy nadzieję że wytrwa on w swoich staraniach i odniesie na tym polu sukcesy.

Kolejna prelekcja odbędzie się 21 stycznia. Poprowadzi ją Piotr Norko, a jej tematem będą największe polskie góry Tatry. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Muzeum Przyrodniczego w Cieplicach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group