Poniedziałek, 22 kwietnia
Imieniny: Kai, Łukasza
Czytających: 14404
Zalogowanych: 32
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Przygoda ze szkłem i sztuką na placu Ratuszowym

Piątek, 1 lipca 2011, 18:40
Aktualizacja: Poniedziałek, 4 lipca 2011, 7:18
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Przygoda ze szkłem i sztuką na placu Ratuszowym
Fot. RED
Na jeleniogórskim Rynku rozpoczął się dziś po południu Art. & Glass Festiwal. Jest okazja, aby z bliska zobaczyć, jak powstaje szkło artystyczne i ceramika. Można także posłuchać oryginalnej muzyki i uczestniczyć w widowiskach. Atrakcje przewidziano do niedzieli.

Przestrzeń Rynku i podcieni skupiła ludzi sztuki z Republiki Czeskiej i Polski. Nie tylko tych związanych z wyrobem szkła, lecz także z innymi dziedzinami ulicznej działalności twórczej, między innymi, muzyką.

Pojawili się też żonglerzy, plastycy oraz klowni. Swoją reprezentację „wystawił” Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych. Spore zainteresowanie wzbudził pokaz powstawania szklanych figur sporej wielkości. Można było zamówić sobie naczynie z „osobistym” grawerunkiem, zobaczyć, jak robi się witraże czy też obrazy z mozaiki szklanej. Była okazja do sportretowania się, czy to w formie karykatury, czy – bardziej tradycyjnie.

Czas umilali muzycy: po placu Ratuszowym niosła się twórczość „człowieka orkiestry”, który śpiewał, między innymi, brazylijskie samby. – Jestem Niemcem, ale współpracuję z Brazylią. Stąd taka muzyka – powiedział nam artysta.

Festiwal trwać będzie także przez kolejne dwa dni. Jutro natomiast spodziewany jest przyjazd ok. 60 samochodów zabytkowych, które przyjadą także na ulice okalające Rynek i – poza zaprezentowaniem się publiczności – odbędą kilka widowiskowych prób manewrów, podobnie, jak miało to miejsce w minionych latach. Najlepsze modele zostaną nagrodzone Pucharami Prezydenta. Spodziewany termin przyjazdu aut – to godz. 15.00 Ze względu na fakt, że Jelenia Góra będzie kolejnym punktem na trasie jutrzejszego przejazdu kolumny tych samochodów należy wziąć pod uwagę, że dokładny czas przyjazdu może się nieco różnić od planowanego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
734
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
19%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
Polityka
Jelenia Góra: Jerzy Łużniak zostaje w urzędzie
 
Polityka
Jerzy Łużniak nadal prezydentem!
 
Aktualności
Pożar Biedronki na ul. Sudeckiej
 
Aktualności
Trwa oczekiwanie na wyniki w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group