Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8439
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przygarnij psiaka z Jelonką.com

Sobota, 30 lipca 2016, 7:10
Aktualizacja: Poniedziałek, 1 sierpnia 2016, 16:24
Autor: Anna Kaczmarczyk/Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Przygarnij psiaka z Jelonką.com
Fot. Schronisko dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze
Tori, Amigo i King – to trzy kolejne psiaki ze Schroniska dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze, które czekają na adopcję marząc o domu pełnym miłości i troski. Te czworonogi wiele w życiu przeszły, a mimo to, nadal są pełne ufności i nadziei, o czym pisze oddana wolontariuszka schroniska Anna Kaczmarczyk.

Tori to najstarsza suczka jaka przebywa obecnie w schronisku. Nasza leciwa dama ma już ponad 15 lat. Zdecydowanie nie jest łatwo tej seniorce przetrwać w schronisku. Jej wiek jest dużym ograniczeniem, warunki w boksie nie ułatwiają funkcjonowania. Tori codziennie musi sobie radzić ze śliską nawierzchnią, wysokimi, letnimi temperaturami. Z racji swoich lat ma już problemy ze wzrokiem, a także z poruszaniem. To nie sprzyja aklimatyzacji, codziennie więc Tori musi podjąć walkę o przetrwanie. Nie ma co ukrywać, że jest inaczej, surowa rzeczywistość w jakiej znajduje się obecnie Tori nie sprzyja jej kompletnie. Tori mimo wszystko trwa, stan ten chociaż mocno ją dotyka, dotychczas jej nie złamał. Jest bardzo dzielna i silna i choć zamknięta w świecie swoich ograniczeń, codziennie wysyła sygnały z prośbą o pomoc. Martwimy się kiedy za długo nie wychodzi z zamkniętej części boksu, apatia może przyczynić się do załamania, a od tego jest tylko krok do poddania się. Tori wychodzi więc codziennie na spacery i bardzo ożywia się na wybiegu. Uwielbia spacerować, analizować nowe zapachy. Tego nigdy nie jest jej dosyć, te malutkie wyzwania działają na nią bardzo mobilizująco. Czy Tori ma jeszcze szansę na znalezienie domu? To nie jest łatwa decyzja, to raczej wielkie wyzwanie by zaadoptować starego psa. Mamy jednak wielką nadzieję, że uda się zapewnić jej opiekę i godziwe warunki życia. Tori nie ma już dużo czasu, nadzieja jaka się w niej tli jest jej jedyną siłą napędową sprawiającą, że suczka dalej walczy o siebie. Bardzo więc prosimy o pomoc dla niej, wierząc, że znajdzie się wśród Państwa osoba gotowa jej pomóc.

Amigo to 3-letni pies o smukłej sylwetce i szarej oraz karbowanej sierści, która nie poddaje się żadnym zabiegom pielęgnacyjnym. Dodaje to Amigo niepowtarzalnego uroku, dzięki temu nie można go pomylić z żadnym, innym psem. Amigo nie jest u nas długo, na początku jednak był tak bardzo zastraszony. Baliśmy się, że proces przystosowywania go do nowych warunków i osób znacznie się przeciągnie. Na szczęście to mądry obserwator, który szybko dostrzegł swoją szansę i zdał sobie sprawę, że kontakt z ludźmi nie jest niczym złym i stwarzającym zagrożenie. Nie znaczy to jednak, że dawne lęki jeszcze się w nim nie odzywają, jednak nie przeszkadzają mu one w codziennym funkcjonowaniu. Amigo ma w sobie wielką gotowość do zmian, co świadczy o jego wewnętrznej dojrzałości. Reasumując wszystkie wnioski zebrane na podstawie kilku tygodniowej obserwacji Amigo to bardzo pozytywny pies, który zasługuje na szansę. Na pewno, okazjonalnie jego dawne lęki będą dawać o sobie znać, bo jest to pies, który mocno został skrzywdzony przez człowieka. Jednak tylko człowiek może także naprawić to co zrobili mu inni ludzie, krok po kroku budując z nim jego nowy świat.

King ma około 7 lat. Zdecydowanie jest psem o wyjątkowej urodzie. Srebrzysto-szara sierść, sylwetka w typie molosa sprawiają, że jego wygląd jest niepowtarzalny. W parze z nieprzeciętną powierzchownością łączy się u Kinga również niebanalny i wymagający charakter. To pies, który lubi mieć swoje zdanie, na spacerach chciałby decydować, w którą stronę trzeba pójść i kiedy zakończyć wędrówkę. Jednocześnie z niezwykłą łatwością przychodzi mu wykonywanie podstawowych komend, ale ważne jest by uznał przywództwo człowieka. W przeciwnym wypadku nic nie wskóramy, prośby i próby przekupstwa w jego przypadku sprawdzają się marnie. King potrzebuje zdecydowanego właściciela, przy którym nie będzie podejmować próby forsowania swojego zdania. To na pewno ułatwi mu przechodzenie przez proces dostosowania się do warunków i zasad panujących w adopcyjnym domu. King posiada także delikatniejszą stronę swojej natury, kiedy przywiąże się do człowieka, nie ma oporów w okazywaniu i odbieraniu gestów związanych z czułością. Wszystko odbywa się wtedy w naturalnym trybie, ponieważ olbrzymy takie jak on także lubią być głaskane i przytulane. Lecz by stworzyć z nim pozytywną więź potrzebny jest czas, tylko poprzez wypracowane zaufanie możemy zbudować z nim przyjacielską relację. King to mądry, bystry i bardzo piękny pies. Odpowiednio prowadzony będzie ozdobą i wielkim wsparciem nowej rodziny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group