Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6260
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przygarnij psiaka z Jelonką.com

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 9 kwietnia 2016, 8:27
Aktualizacja: Niedziela, 10 kwietnia 2016, 11:26
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek/AK
Smotti
Fot. Schronisko dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze
Agnus, Smotti i Pixel – to kolejne trzy psiaki ze Schroniska dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze, które prezentujemy w ramach naszej akcji. Te zwierzaki czekają na nowy, ciepły dom. O ich charakterach, przeżyciach i oczekiwaniach opowiada tradycyjnie wolontariuszka schroniska Anna Kaczmarczyk.

Agnus to żywiołowy, pełen energii 4-letni pies. Już długo przebywa w naszym schronisku i nie sposób nie docenić wysiłków jakie wkłada, aby zostać zauważony przez odwiedzających schronisko. Skacze na dachy bud, podbiega do krat domagając się głaskania. Zawsze w pełnej gotowości, z wielkim chęciami, aby odwzajemnić każdy gest człowieka. Tylko niestety... aby miał szansę zaprezentować się ludziom z jak najlepszej strony, musi otrzymać znak, sygnał do działania. A z tym bywa różnie. Zazwyczaj goście schroniska przechodzą obok jego boksu i nie zauważają go wcale. Agnus chociaż stara się nie okazywać rozczarowania, mocno odczuwa takie odrzucenie. To bardzo towarzyski i pełen pozytywnej energii pies, który dosłownie rozkwita w otoczeniu człowieka. Cały staje się wtedy uśmiechem, jego pyszczek rozciąga się w pełnej okazałości w tym geście radości. Szczerość okazywana w zadowoleniu znakomicie obrazuje stosunek Agnusa do świata i ludzi. Ważne, że akceptuje on wszystkich bez wahania i ma w sobie wiele zaufania. To pies dla aktywnych osób, ponieważ zwierzak uwielbia czynnie spędzać czas, biegać i bawić się. Jeśli Agnus ma możliwość kontaktu z człowiekiem natychmiast oferuje mu całą swoją uwagę i dzieli się z innymi beztroską jaką ma w sobie.

Smotti jest 3-letnim psem w typie amstaffa o brązowej, pręgowanej sierści. Nasza znajomość z przerwami trwa już prawie 2 lata. Pamiętam Smottiego jako podrostka, kiedy trafił do nas po raz pierwszy. Już wtedy zapowiadało się, że wyrośnie na mądrego i ułożonego psa. Potrzebował tylko szlifu, odpowiedniego właściciela, który poświęcając mu czas i uwagę zdoła odpowiednio go ułożyć. Tak też się stało. Smotti szybko znalazł dom i opiekuna, który dołożył starań, aby właściwie go wychować. Niestety po roku Smotti zawitał do nas kolejny raz. Rodzina adopcyjna nie mogła go już dłużej zatrzymać. Ból po stracie domu był wielki, widać było, że Smotti bardzo cierpi i nie rozumie swojej sytuacji. Na szczęście w miarę szybko udało mu się otrząsnąć i Smotti zaczął zachowywać się jak kiedyś. Dzięki szkoleniom jakie przeszedł w adopcyjnej rodzinie wachlarz jego możliwości jakimi potrafi oczarować człowieka znacznie się poszerzył. Smotti zachowuje się wspaniale, ma wiele delikatności i tolerancji. Bezbłędnie wykonuje podstawowe komendy, pięknie chodzi na smyczy. Obecność innych psów mu nie przeszkadza, właściwie lubi on towarzystwo wszystkich. Szkoda bardzo, aby tak mądry i ułożony pies długo przebywał w schronisku. Warto przyjść i poznać go osobiście, aby przekonać się o jego wspaniałym charakterze.

Pixel to 3-letni pies o czarnej sierści z kremowymi akcentami, które układają się na pyszczku w specyficzną maskę. Ma on wiele cech mocno charakterystycznych dla psów rasy husky. Jego śpiew, kiedy wita mnie przy swoim boksie nie pozostawia wątpliwości, że Pixel posiada geny psów północy. Jest bardzo dynamiczny, czasami niecierpliwy, ale widać, że mocno stara się to zmienić. Kiedy w jego otoczenie wkracza człowiek, Pixel nie robi nic innego jak tylko poświęca całe swoje zaangażowanie osobie, która zwróciła na niego uwagę. Z efektami bywa różnie, ale liczą się chęci i trzeba wziąć pod uwagę fakt, że Pixel przebywa już długi czas w schronisku i ma w sobie wielki deficyt ruchu. Aktywność to jego żywioł, coś co ten pies uwielbia ponad wszystko i z czym może wygrać tylko człowiek skupiając - dosłownie wzrok Pixela na sobie. To bardzo pozytywny znak, dzięki takiej postawie można pracować nad jego charakterem i postępowaniem a także rozwijać zalety. A tych Pixel ma naprawdę wiele: jest niestrudzonym odkrywcą, z zapałem chłonie wszystkie wydarzenia, ma w sobie gotowość do nauki. Lubi poznawać nowe osoby, cieszy się bardzo ze wszystkich nowości. Szybko nawiąże pozytywną więź z adopcyjną rodziną, musi tylko dostać szansę, a wtedy zawalczy o sympatię i akceptację.

Komentarz autorki:
Wielu ludzi porusza widok psów zamkniętych w boksach schroniska. Na wielu działa również błagalne spojrzenie psiaków w obiektyw aparatu. Decydując się na adopcję, trzeba jednak pamiętać, że czworonogi, szczególnie te, które trafiły do schroniska, wiele przeszły i nie są maskotką, której można się pozbyć, kiedy nam się znudzi. Dlatego tylko świadoma adopcja tych zwierzaków ma sens. Te psiaki potrzebują bowiem miłości oraz troski, ale przede wszystkim nie zasługują na to by kolejny raz ich ktoś skrzywdził lub porzucił…
Angelika Grzywacz-Dudek

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Yrezi Rewor 9-04-2016 10:34
Psiaki to szczęście... Odstresowuja, łagodzą obyczaje... Bardzo! Bardzo!!! Polecam!!! Pozdrawiam:-)
~ 9-04-2016 11:02
Już wole dać pełną michę psom jak tym ... z ratusza
~mika111 9-04-2016 12:21
Gdy Cię nie widzę , nie wzdycham , nie płaczę .Nie tracę zmysłów kiedy Cię zobaczę. Lecz gdy Cię długo nie oglądam , to wszystko to dzieje się na raz! Kocham Cię i tęsknię !!!!!!!
~ 9-04-2016 23:37
Biedne psiaki. Ale fakty są twarde - dom to nie jest miejsce dla zwierząt.
~Do 23:27 10-04-2016 9:07
Dom to bardzo dobre miejsce dla zwierzaków... Tez sa to twarde fakty:-) Pozdrawiam:)
~JG 10-04-2016 16:24
Pies jest szczęśliwy,gdy obok ma swojego opiekuna i może cały czas z nim być.A więc dom to dobre miejsce dla niego . Mój ma ogród , cały czas czas otwarty kojec ,lecz najlepiej czuje się w domu blisko mnie. Fakt , więcej sprzątania, ale warto ! i do mika111 ... nie miaucz juź : zaadoptuj zwierzaka i w jego oczach zobaczysz to o czym ciągle piszesz : ulży Ci...zrozum,że kota też można zagłaskać na śmierć:-(
~paradise 10-04-2016 16:27
Życzę pieskom dobrych ludzi w ciepłych domach. Jelonce nieustające podziękowania za świetną akcję. a dla Pani Ani pełen szacun!
~ 10-04-2016 17:56
Mam psiaka ze schroniska i podrzuconego kociaka... Zwerzaki sie przyjaznia, milo na to patrzec:-) Radosc w czystej postaci:-) Edi i Dyfer...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group