Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 6083
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przybili piątkę z Bella Mafią

Sobota, 28 marca 2015, 10:23
Aktualizacja: Niedziela, 29 marca 2015, 8:25
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Przybili piątkę z Bella Mafią
Fot. Tomasz Raczyński
Działający przy Karkonoskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku kabaret „Bella Mafia” obchodzi swoje piąte urodziny. Z tej okazji w Jeleniogórskim Centrum Kultury odbył się wczoraj (27.03) jubileuszowy spektakl pt. „Przybij piątkę”.

Po raz kolejny jeleniogórscy seniorzy wypełnili salę JCK-u po brzegi, komplementując występy uśmiechami i brawami, a po przedstawieniu była okazja do wręczenia kwiatów i złożenia życzeń. Skecze przeplatane zabawnymi piosenkami opowiadały o perypetiach seniorów z życia codziennego.

Zaczęło się na Uniwersytecie Trzeciego Wieku, gdzie należymy już od kilkunastu lat, a od pięciu działamy w takim zespole jaki jest w tej chwili – wspomina Bogusława Bratasz. Skaczemy ku przyjemności swojej i widzów. Nie spodziewaliśmy się, że tak to się rozwinie. W nas jest taka duża pasja i radość życia, bo w starszym wieku trzeba coś robić. Ciało stare, dusza młoda, więc hulaj dusza bez kontusza – powiedziała artystka Bella Mafii.

Jeleniogórski kabaret w ciągu pięciu lat wystąpił ponad 60 razy prezentując się w 14 programach. W tym czasie nasi seniorzy mieli okazję wystąpić m.in. w Teatrze Polskim we Wrocławiu, a także w Radiu Wrocław. - Tak się złożyło, że gdzie jedziemy, zdobywamy pierwsze miejsce – wyznała pani Bogusia Bratasz.

Z uwagi na ogromne zainteresowanie spektaklem „Bella Mafii” najprawdopodobniej odbędzie się trzeci pokaz jubileuszowego programu - 8 maja br. W planach zespołu są również obchody 15-lecia Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (2-3 czerwca), gdzie zaprezentowany będzie nowy program.

Kabaret „Bella Mafia” tworzy dziewięcioro radosnych seniorów: Bogusława Bartasz, Hanna Panasiuk, Krystyna Szpala, Lidia Smolira, Anna Moskal, Jan Smolira, Mieczysław Kapuściński oraz Andrzej Dudziak. Muzyką i aranżacją zajmuje się Grzegorz Wadowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group