Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6241
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przybędzie nazw ulic w Piechowicach

Wiadomości: Piechowice
Środa, 16 sierpnia 2017, 6:39
Autor: WAC
Fot. Użyczone/UM Piechowice
Wszystko wskazuje, że już niedługo w Piechowicach przybędzie nowych nazw ulic. Nowe nazewnictwo dotyczyć będzie głównie odnóg ulicy Kolonijnej w Michałowicach.

Gdy 10 września 1968 roku jednej z głównych ulic w Michałowicach nadano nazwę Kolonijna przyporządkowanych było do niej 27 budynków, zaś teraz jest ich już 46. Niestety przez lata nowe domy powstawały w terenie w sposób nieregularny, co sprawia że przebieg ul. Kolonijnej jest obecnie nieczytelny zwłaszcza dla osób spoza miejscowości. Bywa również że problemy z odnalezieniem właściwej posesji mają pogotowie ratunkowe, policja, straż pożarna, instytucje oczyszczające miasto oraz kurierzy pocztowi. W tej sytuacji samorząd Piechowic uznał, że receptą na uporządkowanie tego chaosu jest nadanie odnogom ul. Kolonijnej osobnych nazw. Swoich patronów uzyskają też rozwidlenia ulic w centrum miasta: Kryształowej (dawna Żymierskiego) oraz Przemysłowej (dawna Świerczewskiego).

- Po podjęciu stosownych uchwał przez radę gminy i opublikowaniu ich w Dzienniku Urzędowym, każdy właściciel nieruchomości otrzyma pisemne zawiadomienie o nowym adresie – mówi burmistrz Piechowic Witold Rudolf. Jednocześnie magistrat powiadomi o zmianie adresów niezbędne instytucje, jak: Urząd Statystyczny, Urząd Skarbowy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, KRUS, Pocztę Polską i Starostwo Powiatowe. Burmistrz Piechowic zapowiada też, że po wprowadzeniu zmian wystąpi do Starosty Jeleniogórskiego z wnioskiem o zwolnieniu zainteresowanych mieszkańców z opłat za wydanie nowych praw jazdy i dowodów rejestracyjnych.

Nowe nazwy ulic zostaną wybrane w drodze konsultacji społecznych. - Będziemy oczekiwali na propozycje od mieszkańców – mówi W. Rudolf. Mamy już nawet pierwsze sugestie w tej kwestii. Wśród nich pojawiają się między innymi nazwy: Trzech Marcinów czyli legendarnych założycieli Michałowic, Granitowa, Kredowa czy ks. Mariana Matuli (Kubka).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~xxxxx 16-08-2017 18:11
Od kiedy to Kolonijna w Michałowicach jest główną drogą????Może tak Sudecka to główna.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group